| Justina a întrebat:

Imi dati si mie niste detalii despre demi lovato, cum ar fi, cati ani are, unde sta, care este iubitul ei daca are, etc, dau fundita celui mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
26 răspunsuri:
| NUUSTIU a răspuns:

Nume real: Demetria Devonne Lovato
Alias: Demi
Data nasterii: 20 August 1992 (17 ani)
Zodia: Leu
Locul nasterii: Dallas, Texas, SUA
Status marital: necasatorit
Mama: Dianna Lovato
Tatal: Patrick Lovato
Surori: Dallas Lovato
Inaltime: 1, 60m
Greutate: 50kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: sa compuna, sa danseze si sa cante
Citate preferate: "Be always yourself" (fii mereu tu insati)
Date contactare: www.demilovato.com
Site oficial: www.demilovato.com

Demi Lovato a inceput sa joace in filme la varsta de 6 ani, cand a primit primul sau rol in Barnye & Friends. Pe platourile de filmare s-a imprietenit cu Selena Gomez. In ianuarie 2007 a primit rolul Charlotte Adams pe canalul Disney Chanel in scurt metrajul As the Bell Rings, ce a avut premiera pe 26 august 2007. Cateva luni mai tarziu a primit un nou rol pe canalul Disney Chanel in serialul Welcome to Hollywood. Filmarile pentru serial au inceput abia in Septembrie 2008. Apoi a primit rolul Mitchie Torres in serialul american Camp Rock, un serial marca Disney Chanel. Primul episod din Camp Rock a avut premiera pe 20 iunie 2008. Pe platourile de filmare ea s-a imprietenit cu fratii Jonas Brothers. In acest an (2008) ea si-a lansat albumul de debut "Don't Forget".

| aиdяaaa●• a răspuns:

Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriţă şi cântăreaţă americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână.[1] Artista şi-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 [2] şi s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziţia fruntaşă în clasamentul american al albumelor.[3]

Demi Lovato a inceput sa joace in filme la varsta de 6 ani, cand a primit primul sau rol in Barnye & Friends. Pe platourile de filmare s-a imprietenit cu Selena Gomez. In ianuarie 2007 a primit rolul Charlotte Adams pe canalul Disney Chanel in scurt metrajul As the Bell Rings, ce a avut premiera pe 26 august 2007. Cateva luni mai tarziu a primit un nou rol pe canalul Disney Chanel in serialul Welcome to Hollywood. Filmarile pentru serial au inceput abia in Septembrie 2008. Apoi a primit rolul Mitchie Torres in serialul american Camp Rock, un serial marca Disney Chanel. Primul episod din Camp Rock a avut premiera pe 20 iunie 2008. Pe platourile de filmare ea s-a imprietenit cu fratii Jonas Brothers. In acest an (2008) ea si-a lansat albumul de debut "Don't Forget".

Nume real: Demetria Devonne Lovato
Alias: Demi
Data nasterii: 20 August 1992 (17 ani)
Zodia: Leu
Locul nasterii: Dallas, Texas, SUA
Status marital: necasatorit
Mama: Dianna Lovato
Tatal: Patrick Lovato
Surori: Dallas Lovato
Inaltime: 1, 60m
Greutate: 50kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: sa compuna, sa danseze si sa cante
Citate preferate: "Be always yourself" (fii mereu tu insati)
Date contactare: www.demilovato.com
Site oficial: www.demilovato.com

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

E asa de greu sa cauti pe google?

| LoLo_9163 a răspuns:

Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriţă şi cântăreaţă americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână.[1] Artista şi-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 [2] şi s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziţia fruntaşă în clasamentul american al albumelor.[3]

| 2l3xandra a răspuns:

Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriţă şi cântăreaţă americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână.[1] Artista şi-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 [2] şi s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziţia fruntaşă în clasamentul american al albumelor.
roluri
camp rock2008-Mitchie Torres
Princess Protection Program2009- Rosalinda / Rosie
Camp Rock 2: The Final Jam2010-Mitchie Torres

fundita?big grinbig grinbig grin

| Monica_3326 a răspuns:

Demi Lovato este nascuta la data de 20 august 1992 in Dallas, Texas.
este o actriţă şi cântăreaţă americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers.
Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână. Artista şi-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 şi s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziţia fruntaşă în clasamentul american al albumelor.
Fundita?
:*

| AldeaDorin a răspuns:

Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriţă şi cântăreaţă americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână.[1] Artista şi-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 [2] şi s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziţia fruntaşă în clasamentul american al albumelor. http://ro.wikipedia.org/wiki/Demi_Lovato

| Justina explică:

Vreau niste date despre demi lovato, adica cati ani are, unde sta, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei poti sa o intrebi chiar pe ea...am idul ei... dar nu ti-l dautonguetongue

| GeorgianaCernic a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt nu-l ai te dai pe interesanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 din 5
Nume real: Joseph Adam Jonas
Alias: JJ
Data nasterii: 15 August 1989 (20 ani)
Zodia: Leu
Locul nasterii: Casa Grande, Arizona, SUA
Status marital: necasatorit
Mama: Denise Jonas
Tatal: Kevin Paul Jonas
Frati: Kevin Jonas, Nick Jonas, Frankie Jonas
Inaltime: 1, 78m
Culoarea ochilor: negri
Culoarea parului: brunet
Site oficial: http://www.joe-jonas.com/

Surori: Modifica datele despre Joe Jonas
Sot/sotie: Modifica datele despre Joe Jonas
Copii: Modifica datele despre Joe Jonas
Animale: Modifica datele despre Joe Jonas
Greutate: Modifica datele despre Joe Jonas
Dimensiuni: Modifica datele despre Joe Jonas
Hobby-uri: Modifica datele despre Joe Jonas
Citate preferate: Modifica datele despre Joe Jonas
Educatie: Modifica datele despre Joe Jonas
Date contactare: Modifica datele despre Joe Jonas
Modifica datele despre star Adauga informatii noi
Biografie:

Ii place sa alerge.
Inainte de a deveni muzician, vroia sa devina actor de comedie.
Sportul preferat: golf si fotbal
Actritele preferate:Natalie Portman si Aishwarya Rai.
Actorul preferat: Will Ferrell.
A facut parte din corul bisericii.
Filmul favorit: School for Scoundrels (2006).
Materia favorita de la scoala: matematica.
Autorul preferat: Dr. Seuss.
Sarbatoarea favorita: Ziua Indragostitilor.
Cartea favorita: A Wrinkle In Time.
Formatia preferata: Switchfoot.
Cantaretul preferat: Johnny Lang.
Are 5 chitari.
Jocul preferat: Monopoly.
Este un fan al filmului High School Musical.
In 2006 a avut o relatie cu AJ Michalka.
In 2008 a avut o relatie cu Taylor Swift. In 11 noiembrie 2008, intr-un interviu din The Ellen DeGeneres Show, Swift a declarat ca Joe s-a despartit de ea la telefon, intr-o convorbire de 27 de secunde. Joe a declrat: "Pentru cei care au exprimat interes pentru telefonul de "27 de secunde". Am sunat sa discutam despre sentimente cu cealalta persoana. Sentimentele acestea se pare ca nu au fost primite cu bunavointa. Nu eu am terminat conversatia. Altcineva a terminat-o. Singura diferenta e ca in aceasta conversatie am impartasit ceva ce, cealalta persoana nu vroia sa auda."

Galerie foto Joe Jonas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a nascut in Dallas Texas 20 august 1992.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea face sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18 ani texas joe jonas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea are 19 ani si iubitul ei este joe jonas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai taci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demetria Devonne "Demi" Lovato (nascuta la 20 august 1992) este o cantareata si actrita americana. Este cel mai bine cunoscuta pentru rolul lui Mitchie Torres, o fata de 14 ani cu sperante de a deveni cantareata, din "Camp Rock" in care a jucat alaturi de Joe Jonas. Ea are o cariera solo de muzica si a lansat si albumul ei de debut "Nu uitati" care a iesit din 23 septembrie 2008. S-au vandut peste 89 000 de copii numai in prima saptamana.Demi Lovato s-a nascut in Dallas, Texas, parintii sai fiind Patrick si Diana Lovato. Are doua surori: una care este cu 5 ani mai mica si de asemenea cantareata si actrita si cealalta care este cu 10 ani mai tanara. A inceput sa cante si sa danseze de la o varsta frageda, 6 ani, cand si-a inceput cariera muzicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani are deni lovato

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 18 ani in los angeles e frumos si e joe jonas de la duinea loredana ad yoo_lory99

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demi lovato are 18 ani, nu mai are iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt bianca zi vreau sa iti dau niste raspunsuri adevarate numele ei adevarat este demertia devonne lovato hart este nascut pe data de 20 august 1992 are 16 ani
si id ei adevarat este demi_sweet92 mai departe cauta si tu pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Justin, Demi Lovato a fost nascuta pe data de 20 august 1992 mai mult despre ea nu stiu. Pe mine ma cheama Denisa si am 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 18 ani, sta in America, iubitul ei este Joe Jonas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este culoarea preferata a selenei gomez?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 18 ani sta la hollwood