| TaniaTT a întrebat:

Imi place de ceva timp un baiat. L-am vazut de cateva ori prin cartier, dar am vorbit cu el doar pe Ask, eu fiind anonima. Mi-a zis ca pot sa ii trimit oricand mesaj pe Facebook, dar mie pur si simplu imi e rusine laughing In plus mai era o fata care ii trimitea intrebari anonime spunandu-i ca-i dragut, adorabil si alte chestii siropoase. Eu ar trebui sa ii trimit mesaj pe Facebook? Daca da, cum fac sa nu mai am frica asta? Nu radeti de mine laughing

5 răspunsuri:
| Dia007 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine. E chiar placut, pentru absolut oricine (fie baiat, fie fata) sa i se faca astfel de complimente. Iar daca el te-a invitat sa-i scrii pe Facebook, inseamna ca deja de place si e pregatit sa faca urmatorul pas si sa te cunoasca mai bine, sa te vada.
Crede-ma, baietii, desi par asa tari, sunt si ei sensibili si chiar timizi, rusinosi, insa mai putin o arata.
O fata ce are curaj si isi intrece fricile, va avea multe de castigat, tot timpul.
Fii insa cat se poate de decenta si nu te grabi, despre oricine ar fi vorba.
Lumea e plina de baieti si unii chiar merita timpul tau. Ai grija, gandeste-te bine si fa primul pas.
Va fi bine!

| Kenya a răspuns:

Pur si simplu trimite-i un mesaj. N-are de ce sa iti fie frica, dupa o sa regreti ca nu i-ai scris. Daca tu consideri ca e ok baiatul puteti vorbi sa iesiti, chiar. happy

| Daiana01 a răspuns:

Pai nu stiu ce vei face tu dar eu te-as sfatui sa nu o faci. De ce? Am trecut prin aceeasi situatie acum ceva timp. Am avut acelasi sentiment ca si tine. Cum sa zic eram oarba si dragostea e oarba nu? Am trimis atunci acel mesaj iar tot ce a urmat a fost un chin. El ajunsese sa stie ca il plac iar el glumea in fiecare zi de mine cu prieteni lui. In acele momente intram in pamant de rusine nu alta. Au trecut aproape 2 ani si sunt bucuroasa ca insfarsit am trecut peste asta. Este mai greu decat pare dar nu te pot asigura ca se va intampla la fel. Orce este posibil iar tu vei lua decizia pe care o vei face. Nu este o decizie usoara dar sper ca o vei face pe cea corecta! Nu vreau sa treci prin ce am trecut si eu.

Succes!

| Dia007 a răspuns (pentru Daiana01):

Mie imi pare rau sa aud ca ai trecut prin asta. Mai sunt pe lumea asta si specimene de genul celui pe care l-ai intalnit tu. Nimeni nu ar trebui sa treaca prin asa ceva, mai ales cand este vorba despre sufletul tau.
Eu in mesajul pentru pentru Tania, am mentionat sa aiba grija, tot din acest motiv.
Indiferent de cum iti vorbeste la inceput, nu poti niciodata fi sigur de ce poate ascunde cineva. Fiecare din noi avem propriul "balaur in debara", sau prin alte cuvinte, mastile noastre.
Nu lasa experienta aia sa te faca sa nu te mai deschizi pentru nimeni. Viata este extraordinara si vei avea prilejul sa dai de oameni fantastici, si, aici intra si baietii. Sunt unii care merita ce e mai bun pe lume, iar unul din ei, va merita si dragostea si atentia ta happy

| Daiana01 a răspuns (pentru Dia007):

Oh crede-ma am trecut peste asta a trecut ceva timp si chiar ma bucur de viata mai bine ca oricand. Dar na fiecare piedica are si propria urmare fericita sau nu. In vazul meu de atunci chiar nu am mai puyu sa intalnesc pe cineva sau sa ma indragostesc de cineva. Nu este ca nu vreau dar parca inima mea nu mai poate. Dar nu ma plang, sunt mult mai multe chesti decare sa ma bucur in viata. Dar revenind la tania sper ca va face ce se poate mai bine.