| AnnaMariapttn a întrebat:

Imi place de un baiat si suntem cei mai buni prieteni de 2 ani. Ce sa cred din semnele pe care le da?
1. Lam intrebat intro zi daca pot sai stric freza (stiu ca uraste asta) si a sps ca da si dupa ma luat de mana si mia lasat-o repede.
2. Am fost intro excursie cu clasa si lam lovit din gresala in stomac (f tare) si sa lasat jos iar eu lam luat in brate, si cand am vrut sai sau drumul sa lasat pe mine.
3. Vorbeam intro seara cu el prin mesaje si ma intrebat daca il plac
4. Daca vorbesc cu el la tel si ii inchid ma mai suna de inca 3 ori (am numarat) si daca ii inchid se supara si nu mai vb k mn
5. Eram amandoi la o prietena si ma lasat sa Imi pun capul pe umarul lui.
CE SA CRED?!

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Nu vreau să te jignesc, însă ar trebui să mai înveți să scrii puțin. Măcar cuvinte esențiale: acel „întro" este de fapt „într-o", l-am are o cratimă, „ma" de la „ma lăsat", se scrie „m-a". Mă gândesc că ai scris această întrebare de pe telefon și de aici vine neglijența, însă nu este o scuză. Limba română e limba română oricum și oriunde ai scrie. În plus, de ce să nu îi arăți acelui băiat că ești inteligentă? Folosirea cratimei este un început bun.
Sper că nu te-am supărat prea tare cu aceste remarci. Așa se învață.
Cât despre povestea ta și relația amoroasă dintre tine și el, ei bine, dă-i o șansă! Spune-i că îți place de el, că ți-ar face plăcere să treceți la următorul pas. Fii atentă să nu pierzi prietenia dintre voi doi, odată cu acest pas. Iubirea se bazează pe prietenie și fie că merge sau nu, ar fi păcat să nu vă mai vorbiți.
Dacă „semnele" sunt corecte, ar trebui ca sentimentele să fie reciproce.
Sper că ți-am fost de folos. Salutări!

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

M-am plictisit de miștouri, n-o să mă leg de scrisul tău.
Te place, evidet că te place. Oricum, la vârsta voastră nu e prea mare filosofie. Spune-i că îl placi și vei vedea că sentimentele lui vor fi reciproce.

| SebastianBoanca a răspuns:

Pai te place, normal si tu stii asta da ai avut nevoie de confirmare. Succes si o zi frumoasa! happy

| anastasiatya a răspuns:

Naspa cu cratima