| anonim_4396 a întrebat:

Imi pocnesc oasele la orice miscare(degete, coloana, gat, spate, picioare). De ce? Ce se intampla? Cum evit asta? Am doar 19 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vanytt a răspuns:

Incearca sa mananci produse bogate in calciu si sa stai cat mai mult la soare. (acum cat mai ai ocazia) Cand vine frigul poti sa mergi la medic, iar daca intr-adevar ai o lipsa de calciu o sa trebuiasca sa iei suplimente.

1 răspuns:
| UzOm a răspuns:

Lipsă de calciu. Nu este nimic grav înafară de sunetul pe care-l scot oasele tale. Oricum încearcă sa faci un control reumatologic. Poate asta te ajută. Sau încearcă să iei vitamine și minerale. Succes!