| FreshhhBuddy10 a întrebat:

In cat timp se poate slabi 40 kg fara sport? doar dieta? si ce fel de dieta?

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu, evident că nu.
Și de ce ai vrea asta?
De să te chinui cu diete stupide.
Dacă vrei să slăbești sănătos singura cale e să faci sport.
Ți-e lene?

| kevincube a răspuns:

Foarte mult timp.

Ideea este să mânânci de 3 ori pe zi şi anume dimineaţa, la amiază şi seara şi să o faci cam la aceleaşi ore, astfel îţi înveţi corpul când să lucreze mâncarea şi când să se odihnească. Între mese nu mânânci nimic altceva dacă vrei să slăbeşti.
Între mese recomand hidratarea. Bea foarte multă apă, chiar peste 2l pe zi.

| Saskesai a răspuns:

Poti sa bei dimineata apa cu lamaie, sa nu mai mananci atat de mult paine sau fainoase, sa mananci salate, fructe, fara dulciuri laughing)

Si ce-ar fi sa urci scarile pana acasa? (daca locuiesti la bloc) sa mergi la scoala pe jos, sa te plimbi mai mult pe afara(si asta este un spor, sa mergi)

sper ca te-am ajutat

| AnDrEeUtZzA_5405 a răspuns:

O sa-ti fie greu fara sport (degeaba tii dieta)

| elisses a răspuns:

Este foarte greu sa slabesti, la fel cum e sa te si ingrasi. Slabitul inseamna un sacrificiu al mintii. Onsa un castig al sanatatii. Cea mai buna cale este alergatul. Ai putea da 5 ture de bloc in fiecare dimineata timp de 1-2 ani. Fii sigur ca rezultatele vor aparea. Odata cu grasimea arsa, abdomenul va fi de invidiat, iar muschii isi vor face aparitia.
In privinta dietelor : ai putea consuma 3 mese oe zii, insa acestea continand multe fructe si legume. Portiile de mancare care le consumi de obicei, trebuie injumatatite.
Sper ca ti am fost de folos. Fundita?