| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme m-am apropiat foarte mult de un baiat. Vorbim foarte des adica in fecare seara si pe skype si prin mesaje cam pana la 12 noaptea( nu suntem cei mai buni prieteni, doar colegi si prieteni). Toti colegii nostri cred ca suntem impreuna sau ca ne placem dar eu nu-l plac. Mie imi place de un alt baiat iar lui de o alta fata, dar nu e sigur. E mai complicat. Si el e foarte deschis cu mine, mereu ma intreaba daca sunt bine sau imi spune lucruri dragute cum ar fi hai sa te imbratisez sau imi da pupici de noapte buna. Ma place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca el te place si tu nu, ar fi bine sa ii dai de inteles ca sunteti doar prieteni si nu se poate nimic mai mult, insa cu frumosul, si nu asa din senin. E complicat, probabil i-ai dat de inteles ca nu iti este indiferent cand stai cu el sa vorbesti pana la 12 noaptea. Stai linistita, mai devreme sau mai tarziu o sa iti spuna daca intr-adevar te place.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

100%. Poti sa fii sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta te place, insa cum tu i-ai spus ca iti place de alt baiat a inventat si el o fata. Probabil ii este frica sa iti spuna cum tu ai sentimente pentru alt baiat. Un motiv evident ca te place este statul pana la 12 noaptea doar ca sa vorbeasca cu tine.
Vorbeste cu el, fa-i niste apropouri gen " Auzi ce chestie amuzanta mi s-a intamplat azi x a spus bla bla, ca noi ne potrivim bla bla " laughing). Daca si tu il placi, bineinteles.

| Husky2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta e faza ca nu il plac. Dar faza cu fata nu sunt sigura ca o place dar ea exista si o cunosc. Ei 2 au fost impreuna si ea s-a despartit de el dar asta a fost acum catvea luni.

| anonim_4396 explică (pentru Husky2000):

Daca el te place si tu nu, ar fi bine sa ii dai de inteles ca sunteti doar prieteni si nu se poate nimic mai mult, insa cu frumosul, si nu asa din senin. E complicat, probabil i-ai dat de inteles ca nu iti este indiferent cand stai cu el sa vorbesti pana la 12 noaptea. Stai linistita, mai devreme sau mai tarziu o sa iti spuna daca intr-adevar te place.

| Husky2000 a răspuns:

Va rog sa ma ajutati.