| Petru345 a întrebat:

Intrebare pentru baieti si fete ....cu par sau fara par?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Ba frate, n-o sa te mint, sper sa nu te superi, nu ti-o zic in nume de rau. Mie unul nu-mi creste asa mult par pe corp, deci nu m-am epilat niciodata. Detest barbatii care fac asta. In schimb, daca as avea pe corp la fel ca tine, sigur as cauta o solutie. Nu arata bine deloc.

8 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Si cu par si fara par, dragoste sa fie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde cu si fara par. In cap bineinteles ca e ok cu par. :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

unde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chip frumos, tu il ai.

| Petru345 explică:

Pe corp

| AliGab a răspuns (pentru Petru345):

Mai Petru (daca asa te cheama) se pare ca esti complexat de aceasta idee, ca ai prea mult par pe corp. Nu te mai preocupa atat, fii asa cum esti, doar sa ai grija sa fii ingrijit. Mi-e personal imi plac barbatii cu o cantitate medie de par pe corp, dar am intalnit si barbati "parosi" care mi-au placut foarte mult. In fond, nu cantitatea de par de pe corp este definitiva pentru reusitele si aspectele vietii, ci educatia, comportamentul, respectul, inteligenta, bunatatea etc., cu alte cuvinte virtutile sufletesti.
O parere proprie (tu faci ce vrei si cum vrei): lasa parul tau asa cum este si ingrijeste-te normal, adica taie parut doar in zonele in care este imperios necesar (de ex. la subrat). Chiar si barba ti-o poti pastra asa cum vrei tu: te poti rade sau iti poti lasa cioc etc.
Daca intr-adevar consideri insa ca esti mult prea paros, exista metode de epilare, dar mai intai consulta indicatiile si contraindicatiile fiecarei metode, mai ales ale epilarii definitive, si, cel mai important, ai grija sa nu regreti mai tarziu daca apelezi la ultima varianta.
In rest, fii asa cum esti tu, nu ai de ce sa fii complexat de aceasta idee, iar mai incolo (cand iti vei permite) iti poti face si niste teste pentru nivelul hormonilor, sa vezi daca toate glandele functioneaza normal.
Succes pe mai departe

| Petru345 explică:

Ce as putea face sa nu mai am asa de mult? fara epilare...

| MarianWLF a răspuns (pentru Petru345):

Am un var cu aceasta problema, si si-a cumparat un aparat de tuns par corporal, nu poate tunde chiar 0, dar suficient cat sa lase un strat potrivit, adica parul corporal sa fie la o marime normala. Cauta in magazine, gasesti.