| Carmen5836 a întrebat:

Iubitul meu mi-a spus ca s-a plictisit de relatia noastra, ca s-a saturat de "fata mea" ca nu prea mai vrea sa vorbim, ca nu prea mai avem ce vorbi..suntem impreuna de 7 luni.dar avem o relatie la distanta eu fiind in Romania iar el in Anglia..si ne vedem cam la 2 3 luni..il iubesc cel mai mult..si el spune ca ma iubeste dar nu stiu ce sa fac..cum pot face sa fim ca la inceput cand vorbeam ore in sir fara sa ne plictisim unul de altul. obisnuiam sa ne vedem la web in fieacre zi.iar acum nu ne-am mai vazut de 1 2 luni ..imi e dor de el.iar cand ii spun asta spune doar stiu si ca il enerveaza cand i-o spun.ce credeti ca ar trebui sa fac?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu te mai vrea.Are deja pe alta.

| MadRabbiT a răspuns:

Carmen5836 Get a life. Lasa dorul ca iubirea nu tine de foame odata ce a fost gustata o data de doua ori. Cauta altul e balata plina de oportunitati, dragostea la distanta nu tine ca ata putrezita.

| Carmen5836 explică (pentru MadRabbiT):

Am incercat.dar e foarte greu. uneori se comporta ca un iubit grijuliu si dragastos.dar alteori parca nu vrea sa discutam

| MadRabbiT a răspuns (pentru Carmen5836):

Dragastos. voi femeile nu intelegeti cat de vicleni si nu e ca si cum este o modestie dar destepti pot fi barbatii. Joaca el ceva acolo

| RAY a răspuns:

Il iubesti cum il iubesc si eu, vrei si tu o viata in Anglia si te compromiti cu el

| Drimmero a răspuns:

Nu te mai vrea, asta este clar.Renunta la el, te-a jucat pe degete iar tu ai crezut in el!

| T0T a răspuns:

Dacă a spus asta e clar că nu te iubește. Încearcă să treci mai departe sau o să te doară mai tare. E mai bine așa.

| Doub a răspuns:

Te îndepărtezi elegant

| R0R0 a răspuns:

Sa il lasi in pace. Nu te mai vrea. Poate a gasit deja pe alta.

| Florentina9210 a răspuns:

Ai fost fraiera ca ai cazut in ''plasa'' lui. S-a plictisit de tine draga si acum vrea pe alta. Lasa-l incolo, fiecare isi primeste pedeapsa.

| MeForeverAlone a răspuns:

Carmen, să știi că o relație la distanță e greu de ținut. Oricât de mare de dragostea, nu e ușor. Nu suntem în seriale coreene din trecut. Băieții, în general, nu pot ține o relație la distanță foarte mult timp. Un băiat vrea ca iubita lui să fie lângă el, să-i poate vorbii față în față, să o țină de mână sau să o sărute. O soluție ar fi să te duci și tu în Anglia. Dar acum depinde și de posibilitățile pe care le ai. Oricum, baftă!

| Carmen5836 explică (pentru MeForeverAlone):

In Anglia ar urma in vara asta sa merg..sa fim impreuna asta am vrut aman2 si pe urma din tamna sa revina in Romania pana termin eu scoala si sa plecam.dar nu mai stiu la ce sa sper

| T0T a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Un băiat care nu iubește, da, nu poate ține o relație la distanță. La cum ai generalizat tu spui că în general băieții nu iubesc, dar nu prea e așa. Iubirea indiferent dacă e la distanță sau nu, dacă ea există poate fi întreținută oriunde, de absolut oricine.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru T0T):

Nu știu ce să zic. În afară de filme, n-am întâlnit nicăieri astfel de băieți.

| T0T a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Asta e strict problema ta, totuși vorbești cu unul care poate are prea multe de oferit, chiar dacă acest lucru nu e spre binele lui.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru T0T):

Atunci mă bucur pentru ce-a care te va avea happy