Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2943311intrebari
Quiz-uri TPU
Kurtmann
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Iun
SATI 310.510AFISARI
149.569VIZITE
132.672V. UNICI

La 1.70 cate kg trebuie sa ai?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Eu cred ca ar trebui s ai intre 55-61kg...au am 1.74 j 62kg j arat f bine.winking

• 26 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Yo am 1.70 si 55 kg si arat binisor...totusi sunt complexata de faptul ca ar mai trebui sa dau ceva jos straight face
  • a răspuns:
    Da click aici pentru un raspuns mai clar: http://www.femei-moderne.ro/indicele-de-masa-corporala.html
    La 1.70 poti sa ai intre 54kg si 72kg valorile normale, dar ideal ar fi sa ai intre 60-63 kg
  • a răspuns:
    Poi cun pe cineva care are 1.70 si 56 kg si arata foarte bine...
  • a răspuns:
    60 kg ideal
  • a răspuns:
    Cred ca intre 57-65 kg ar fi ideal, depinde si de varsta, dupa 30 de ani poti avea si 70 kg.
  • a răspuns:
    Cred ca 60 kg
  • a răspuns:
    61kg.
  • a răspuns:
    Eu am 1. 73 si 50 de kg. :-s. Exagerat de slaba nu arat. dar cu siguranta trebuie sa ma ingras si nu pot. sad
  • Raspuns anonim:
    60
  • Raspuns anonim:
    Bună.
    Greutatea ideală pentru înălțimea de 1.70 cm este astfel:
    - fete - 60-62 kg;
    - băieți - 63-65 kg;
    - condiție - greutatea asta până la vârsta de 30 de ani;
    - recomandat - după vârsta de 30 de ani, greutatea trebuie să fie egală cu înălțimea.
    Sănătate.
    Pa, pa.
  • Raspuns anonim:
    Daca esti baiat 70 e ideal...
  • Raspuns anonim:
    Intre 59-66 kg
  • Raspuns anonim:
    Eu am 1. 70 si 55 de kg...si arat destul de bine... da n-ar fi rau sa mai pun ceva pe mine... dar cred ca ar trebui intre 57-62 cam asa
  • Raspuns anonim:
    Eu am 1 69 si 63 de kg dar fac sport de performanta...
    credeti ca e mult?
  • Raspuns anonim:
    Am 1. 69 si 53 kg... dar totusi mi-ar place sa am mai putin.vara trecuta aveam 45 kg si era super...love strucksanatate voua
  • Raspuns anonim:
    Cam 60 kg
  • Raspuns anonim:
    Pay eu am 1. 70 si 57 kg si sunt cam grasa cred ar trebui sa ai 51 -48 kg ca sa ai picioare subtiri abdomen plat etc... norocul meu e ca sunt mai baietoasa si imi avantajeaza stilul
  • a răspuns:
    Eu am 1.72 si am 48 kg. Dar fac sport de performanta

• a răspuns:
    Eu am 1. 70 si 65 kg si vreau sa spun ca arat destul de bine.nu stiu daca ati auzit de "a fi mai osoasa" de ex o prietena d'a mea are mai putine kg si e mai grasa decat mine pe cand eu am mai multe kg si sunt mai slaba. Fetelor nici sa fiti schiloade nu e bine.Trebuie sa ai cate putin din fiecare si e perfect.Va pup.Baietilor nu le plac schiloadele deloc
  • a răspuns:
    Fetelor, ati inebunit?raised eyebrows adica...depinde si de varsta. lolyta esti foarte inteligenta sper ca te-ai prins ca e o ironie. de fapt baietilor chiar le plac fetele slabe thinking
    la 1. 70, 16 ani mi s pare normal sa ai 55 de kg maxim love struck desi eu am 50 I don't want to see si da, stiu sunt cam slaba dar oricum toata lumea imi zice ca arat super + ca am fost si fotomodel deci. laughing mai trebuie` sa iau 5 kg :d

cum 65 de kg ma? raised eyebrows rolling on the floor))
  • a răspuns:
    Peste 60 de kg? glumiti nu? laughing la 1. 70, 16 ani, e normal sa ai 55 de kg ca sa arati perfect love struck iar tu lolyta... esti ffff inteligenta [ sper ca te-ai prins ca e o ironie. on the phone Eu am 1. 70 si aproape 50 de kg... da stiu ca trebuie` sa ma ingras :-s dar oricum e bine si asa cred laughing
  • a răspuns:
    Greutatea unui om de 1.70 ar trebui sa fie de 64-65kg--->asta e greutatea unui om normal, iar a unui sportiv ar trebui sa fie inaltimea lui adica 1.70 -10kg ------>60kg si a unu model 1.70-20kg--->50kg de la 50kg in jos.
  • a răspuns:
    60-63 cretca e destul
  • Intre 55-65 kg
  • a răspuns:
    Ca sa va ingrasati incercati sa luati 5 cuburi de sunca in fiecare dimineata pe stomacul gol timp de 30 de zile cuburile fiind de 3 cm lungime si 1, 5 latime iar apoi puteti manca ce doriti voi.Indicat ar fi sa luati si o lingurita de miere de albine.Si cum functioneaza? Pai daca consumi 5 cuburi exact dupa modelul dat poti lua in greutate 3-7 kg depinde de organism. Daca vrei mai mult dupa ce ai terminat prima luna si nu esti multumit poti consuma mai multe cuburi.Metoda incercata prin experienta proprie.Succes!
  • a răspuns:
    72