| bibuuu a întrebat:

La 1.70 cate kg trebuie sa ai?

Răspuns Câştigător
| catalina_2916 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui s ai intre 55-61kg...au am 1.74 j 62kg j arat f bine.winking

32 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Yo am 1.70 si 55 kg si arat binisor...totusi sunt complexata de faptul ca ar mai trebui sa dau ceva jos straight face

| MisterKat a răspuns:

Da click aici pentru un raspuns mai clar: http://www.femei-moderne.ro/indicele-de-masa-corporala.html
La 1.70 poti sa ai intre 54kg si 72kg valorile normale, dar ideal ar fi sa ai intre 60-63 kg

| MADALINAAAA a răspuns:

Poi cun pe cineva care are 1.70 si 56 kg si arata foarte bine...

| Paula a răspuns:

60 kg ideal

| nicky a răspuns:

Cred ca intre 57-65 kg ar fi ideal, depinde si de varsta, dupa 30 de ani poti avea si 70 kg.

| Ioonela a răspuns:

Cred ca 60 kg

| Alyyy a răspuns:

61kg.

| dEaaax a răspuns:

Eu am 1. 73 si 50 de kg. :-s. Exagerat de slaba nu arat. dar cu siguranta trebuie sa ma ingras si nu pot. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Greutatea ideală pentru înălțimea de 1.70 cm este astfel:
- fete - 60-62 kg;
- băieți - 63-65 kg;
- condiție - greutatea asta până la vârsta de 30 de ani;
- recomandat - după vârsta de 30 de ani, greutatea trebuie să fie egală cu înălțimea.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti baiat 70 e ideal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 59-66 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1. 70 si 55 de kg...si arat destul de bine... da n-ar fi rau sa mai pun ceva pe mine... dar cred ca ar trebui intre 57-62 cam asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1 69 si 63 de kg dar fac sport de performanta...
credeti ca e mult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 1. 69 si 53 kg... dar totusi mi-ar place sa am mai putin.vara trecuta aveam 45 kg si era super...love strucksanatate voua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 60 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pay eu am 1. 70 si 57 kg si sunt cam grasa cred ar trebui sa ai 51 -48 kg ca sa ai picioare subtiri abdomen plat etc... norocul meu e ca sunt mai baietoasa si imi avantajeaza stilul

| Anita_Zaro_1998 a răspuns:

Eu am 1.72 si am 48 kg. Dar fac sport de performanta

| NoricDiana a răspuns:

Am 1.70 si am 86 de kg. Bine la mine se vede ca e mai putin pentru ca conteaza si forma corpului. Oricum e clar ca trebuie sa dau jos pentru ca asta se numeste obezitate. Si daca esti inalt ai un avantaj pentru ca pare mai putin, dar faza e ca nu trebuie sa para, trebuie sa fie. Oricum trebuie sa ai 55-65 kg.

| lolyta_8404 a răspuns:

Eu am 1. 70 si 65 kg si vreau sa spun ca arat destul de bine.nu stiu daca ati auzit de "a fi mai osoasa" de ex o prietena d'a mea are mai putine kg si e mai grasa decat mine pe cand eu am mai multe kg si sunt mai slaba. Fetelor nici sa fiti schiloade nu e bine.Trebuie sa ai cate putin din fiecare si e perfect.Va pup.Baietilor nu le plac schiloadele deloc

| MissDizzy a răspuns:

Fetelor, ati inebunit?raised eyebrows adica...depinde si de varsta. lolyta esti foarte inteligenta sper ca te-ai prins ca e o ironie. de fapt baietilor chiar le plac fetele slabe thinking
la 1. 70, 16 ani mi s pare normal sa ai 55 de kg maxim love struck desi eu am 50 I don't want to see si da, stiu sunt cam slaba dar oricum toata lumea imi zice ca arat super + ca am fost si fotomodel deci. laughing mai trebuie` sa iau 5 kg :d

cum 65 de kg ma? raised eyebrows rolling on the floor))

| Olaru_Andreea_1998 a răspuns (pentru MissDizzy):

Frate. Pai dacă ai 50 kg nu ai nici fund nici sâni nici un picior frumos.Vi se pare as qt sa aveți 2 bețe înfipte fund... Exista oameni cu oase "grele"..Am 1.70 și 64 kg. Însă nimeni nu îmi da atât.

| MissDizzy a răspuns:

Peste 60 de kg? glumiti nu? laughing la 1. 70, 16 ani, e normal sa ai 55 de kg ca sa arati perfect love struck iar tu lolyta... esti ffff inteligenta [ sper ca te-ai prins ca e o ironie. on the phone Eu am 1. 70 si aproape 50 de kg... da stiu ca trebuie` sa ma ingras :-s dar oricum e bine si asa cred laughing

| Alb_Raul_Florin_1998 a răspuns:

Greutatea unui om de 1.70 ar trebui sa fie de 64-65kg--->asta e greutatea unui om normal, iar a unui sportiv ar trebui sa fie inaltimea lui adica 1.70 -10kg ------>60kg si a unu model 1.70-20kg--->50kg de la 50kg in jos.

| lenka a răspuns:

60-63 cretca e destul

| Culea_Lacramioara_1989 a răspuns:

Intre 55-65 kg

| Ghiuta_Richard_1996 a răspuns:

Ca sa va ingrasati incercati sa luati 5 cuburi de sunca in fiecare dimineata pe stomacul gol timp de 30 de zile cuburile fiind de 3 cm lungime si 1, 5 latime iar apoi puteti manca ce doriti voi.Indicat ar fi sa luati si o lingurita de miere de albine.Si cum functioneaza? Pai daca consumi 5 cuburi exact dupa modelul dat poti lua in greutate 3-7 kg depinde de organism. Daca vrei mai mult dupa ce ai terminat prima luna si nu esti multumit poti consuma mai multe cuburi.Metoda incercata prin experienta proprie.Succes!

| Baiatu_Baiatu_1970 a răspuns:

La 46 de ani
cate kg trebuie sa am 1.70 inaltime