| jajajaja14 a întrebat:

La salon nu se fac tatuaje decât dacă ai peste 16 ani? Gen dacă mă duc cu unul dintre părinţi şi totuşi n-am încă 16 ani, nu o să-mi facă?
Iar dacă le spun că am 16 ani, verifică în vreun fel asta? Îmi cer buletinul sau ceva de genul?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Din pacate poti sa iti faci un tatual doar dupa 18 ani.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca numai peste 18 ani ai voie. Sau daca... este personal de treaba si te intelegi bine cu ei.

| Blackrose4 a răspuns:

Bună!
Este posibil să îți verifice vârsta, deoarece minorii nu au voie să îşi facă un tatuaj decât cu acordul ambilor părinți sau cel puțin al unuia. Cred că trebuie semnătura părinților sau doar să fi însoțit de ei. Ai putea să mergi la un salon să întrebi.
Dar, din câte ştiu eu, numai dacă ai 18 ani sau peste 18 ani, poți să îți faci un tatuaj.

| Broschenta a răspuns:

Da n-ai voie numa dupa 18 ani eu asa stiu