| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de el acum o lunacryingil iubesc foarte multt plang in fiecare zicryingdar nu stiu ce sa mai fac sa se intoarca la minecryingam inceput sa imi pun niste statusuri ceva mai dure... el m-a intrebat deja ce sunt cu ele(?)acum nu stiu ce sa mai pun...am cautat deja dar imi dati plsss niste sfaturi si ceva statusuri >misto:va rogcryingcryingcrying

10 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

E bine ca il atrag statusurile tale macar atat.
si eu trecut prin asta si nu ma stiam ce sa fac ca sa. i atrag atentia. dar dupa mult timp cand ne.am reimpakt nu mi. a placut si iar ne.am despartit ca aflasem unele chestii si atunci am zius ca trebuie sa fac lucruri drastice:l.am sters din lista de mess, i.am sters numarul de tel(desi si acum dupa un an il mai stiusad)il mai vad intamplator pe starda si atunci ma termina.insa cred ca daca te vei hotari si tu sa faci la fel astea ar fi unlee din lucrurile cu care ar trebui sa incepi si de asemenea orice amintire te leaga de el. ocupati timpul cu ceva si. ti va fi mai usor sa uiti, sau macar sa nu te mai gandesti. e greu cand tii la acea persoana si credeai ca relatia va dura...

pana una alta iti dau niste statusuri:
Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit(a), poti sa razi cand inima iti plange!

I wish I could be close to you And feel your every move Never meant to feel this way Maybe you would come around one day
cand iubirea te orbeste cand e sa nu ai noroc sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc

You can close your eyes to things you don't want to see, but you can't close your heart to the things you don't want to feel.

cand simti [love struck] cu adevarat ceva spune [chatterbox] c simti [:d] nu asculta c sp [chatterbox] ei doar parerea ta [love struck] conteaza pentru u [winking] doar viata ta e importanta.[:X]

*dc simti numai fiori cand pers pe care o iubesti iti spune recele "nu"
*dc o pers simte nevoia sa se minta singur. dar e constient de realitate?
*dc ne intrebam?
*dc asteptam mereu ceva?
*dc suntem mereu dezamagiti d ceva?
*dc visele mele mereu sunt inegrite?
*dc nu e macar o pata d culoare?
*dc vreau ceva si nu stiu cum sa ajung acolo?
*dc in vis cand mai ai putin si ajungi unde vrei te trezesty?
*dc gresim cand ne indragostim de cine nu trebuie?
*dc chiar si dupa ce acea pers nu iti mai da nicio speranta tu inca sa tii la ea?
*dc e cerul albastru? si nu mov?
*dc cand o pers te respinge tot la ea te duci d cate ori te primeste sau ai ocazia?
* dc luna fuge dupa soare?
*dc trebuie sa simti ca se gandeste cineva la u?
*dar dc unii bayetzi stau cu fete doar ca sa simta placerile trupurilor?
* dc cei care vor sa primeasca iubire nu sunt vazuti niciodata?
*dc cand te indragostste 1 data te uitzi la o pers cum arata. apoi ii descoperi sufletul?
*dc exista lacrimi... sau fete triste?
*dc cand te uitzii in ochii unei pers iti dai seama d starea ei sufleteasca chiar daca incearca sa exprime altceva?
*dc exista oameni care se drogheaza cu pastile si de nu exista cei care o fac prin dragoste?
*dc nu exista drogati de prea multa dragoste... a?
*dc exista dragoste?
*dc te simti asa bine cand sarutzi?
*dc putin o simt?
*dc inchizi ochii cand sarutzi?
*dc vrei sa te simti cea mai iubita pers de pe lume
*dc cand iti place mult d o pers incep bataile inimii mai puternice daca ii vezi fata in o poza doar?
* dc simti numai fiori cand pers pe care o iubesti iti spune recele "nu"?
*dc nu poate sa fie doar a ta?
*dc cand spui TE IUBESC nu simti cu adevarat c inseamna?
*dc sa dai sperante unei persoane doar d frica sa nu o dezamagesti prea devreme?
*dc sa ii dai sperante si dc sa nu se intample... dc trebuie sa o dezamagesti cand poti sa ii oferi ceea ce isi doreste? dragostea ta *dc dai sperante unei pers cand inima ta e in alta parte?
*dc stai cu altcineva cand in adancul inimii iti doresty pe altcineva dar te respinge?
*dc nu se duce unde stie ca va primi iubire?
*dc o persoana cand te dezamageste o tratezi cu indiferenta ca aceasta sa creada ca nu iti pasa?
*dc iti doresti prea multe de la cineva care nu le poate daruii?
*dc sa te indragostesti de cineva care e intr-o relatie?
*dc te indragostesti dupa un sarut?
*dc sa parasesti o pers pentru alta?
*dc te intorci la aceiasi pers de care te-ai desp?
*dc iti dai seama prea tarziu de anumite chestii?
*dc stai cu o persoana daca aceasta nu conteaza pentru tine. dar u pentru ea esti totu?
*dc femeilor le e frica d un nou inceput?
*dc exista frica cand poate sa predomine indiferenta?
*dc cand esti trist te imbraki in negru? si cand esti fericit in culori deschise?
*dc conteaza daca esti blonda sau bruneta?
*dc exista deprimarile?
*dc suferim dupa orice?
*dc te indragostesty cand stii ca pers poate saruta pe altcineva?
*dc exista pers care i-au in batjocora cuv iubire?
*dc daca o pers este grasa restul au impresia ca isi pot permite orice cu ea? si daca esti dragutsa nu isi permit nimic? doar daca vrea...
*dc nu exista egalitate?
*dc surorile iti sunt aproape cand iti e greu?
*dc cand iti e greu ai nevoie d oricine?
*dc o pers simte nevoia sa se minta singur. dar e constient de realitate?
*dc te bufneste plansu daca persoana care u ai impresia ca e numai a ta sta langa altcineva?
*dc te iubesc stiind ca nu e bine ce fac?
*dc sa te indragostesti de cineva?
*dc sa stai cu o fata doar pentru ca zic altii ca e dragutsa?
*dc ai vrea sa stii la ce se gandesc ceilalti?
*dc nu ascultam de cuv celor din jur?
*dc cand esti cu o persoana nu poti sa pui un semn sa nu se atinga altcineva d ea?
*dc sa stai cu o fata doar pentru ca zic altii ca e dragutsa?
*dc cand esti cu o persoana nu poti sa pui un semn sa nu se atinga altcineva d ea?
*dc cand spui TE IUBESC nu simti cu adevarat c inseamna?
*dc o persoana cand te dezamageste o tratezi cu indiferenta ca aceasta sa creada ca nu iti pasa?
*dc iti doresti prea multe de la cineva care nu le poate darui?
*dc negrul este trist?
*dc dupa o zi de vbit cu cineva ai impresia ca il cunosti d o viata?
*dc cand te indragostesty nu zici nikiodata?
*dc stai cu o persoana daca aceasta nu conteaza pentru tine dar u pentru ea esti totu?
*dc cand te gandesty la ceva cand te trezesty tot acolo e mintea?
*dc acum sad? si nu inainte happy?
*dc atunci cand plangi vrei pe cineva langa tine?
*dc simti nevoia sa fii luat in brate sa simti ca numai este nimeni in juru tau?
* dc ne indragostim?
*dc vrei sa simti caludura sufletului chiar si bataie inimii?
*dc trebuie sa fim aiuritzi?
*dc vrem sa obtinem ceva?

ne -am cunoscut candva si ne- am placut
Nici unu nu stia ce va sa fie
Si-apoi, cu pasi marunti asa a inceput
Sa ne cuprinda o dragoste betie!
Si cate juraminte ne-am facut
Credeam atunci si eu si tu in ele
Cu toti m-am infruntat caci am crezut
Ca-ntradevar, esti visul vietii mele.
In naivitatea mea, ti-am daruit
Mirajul tainic si sublim de fata
Si trupul meu cel pur si inima-ai simtit
Iubirea pe deplin pentru intaia data!
Eu te iubeam si ma iubeai si tu
Nerabdatori eram sa ne-ntalnim
Numai aveam puterea sa zic-NU-
Simteam intr-adevar ca ne iubim!
De dragul tau simteam ca-n nori plutesc
Si nu credeam ca va veni vreodata
Dezamagirea crunta ca iubesc
Si inima-mi va fi indurerata!
Dintr-un motiv obscur te-ai suparat
Si pe nedrept ma acuzai pe mine.
Ce crud si nefiresc te-ai aratat!
Vroiai de fapt sa te convingi pe tine!
Un strigat mut de inima m-a prins
Caci nu putea sa strig in gura mare
Durere si-o fireasca revolta m-au cuprins,
Si lacrimi mari curg greu, amare!
Dar nu disper, caci viata m-anvatat
Sa trec peste dureri cu usurinta
Stiind de-atunci ca al meu pacat
A fost ca te-am iubit curat si cu credinta!
N-ai meritat iubirea mea, ma doare
Dar nu sunt singura intre femei,
Care plateste pretul iubiri-nselatoate...
Pacatul meu...PACATUL DRAGOSTEI...

Pe masura ce crestem descoperim ca pana si persoana care nu trebuia sa te dezamageasca vreodata, probabil o va face. Vei avea inima franta cel putin o data si de fiecare data va fi din ce in ce mai rau. Vei frange si tu inimi, asa ca adu-ti aminte cum te-ai simtit cand tu sufereai. Te vei certa cu cel mai bun prieten. Iti vei invinui noul iubit/noua iubita pentru ce a facut cel/cea dinainte. Vei plange pentru ca timpul trece prea repede, si, poate, vei pierde pe cineva drag. Asa ca, fa prea multe poze, razi prea mult, iubeste ca si cum nu ai fost niciodata ranit din dragoste. Pentru ca, pentru fiecare 60 de secunde in care stai suparat, pierzi un minut din viata pe care nimeni nu ti-l poate da inapoi...

Nu exista fericire de care sa-ti amintesti fara tristete.

winkingVa VeNi O Zi Cand Tu Te VeI InToArCe La mine SiMi VeI SpUnE:AcUm Sunt PenTrU tine Nu PenTrU ALTa, IaR Eu Cu LaCrImI In OcHi ItI VoI SpUnE.Ai FoSt PenTrU mine, AcUm Fii PenTrU ALTa"""

Daca Renunti Usor La Sentimentele Cuiva, NU Incerca Sa Mai Revii, Caci In Acele momente Cred Ca Numai Singuratatea Te Poate Face Sa Intelegi Ce inseamna cuvantul IMPREUNA

va veni odata vremea cand in urma vei privi.ai vrea sa revina toate bucuriile si nebuniile... dar trecutul se ascunde nu mai vine NICIODATA.numai amintirea spune ca ASA A FOST O DATA

bafta

| DiannaDi a răspuns:

Simplu! nu iti mai pune niciun status.indiferenta doare cel mai tare, crede-ma!

faptul ca nu iti mai pui status-uri il va face sa devina interesat de persoana ta.sa vada cum esti si ce faci! nu arata ca esti disperata, te va cauta, in mod sigur!
succes:*

:X

| hubbelllllll a răspuns:

E greu stiu... am trecut prin acetse lucruri.Incearca sa vezi daca mai tine la tinewinking si asta e primul pas si un raspuns ca inca i'ar mai pasa daca te'a intr ce e cu statushee hee
Am nevoie de u
Dar nu mai am sperante
cA AI VREA SA FII CU ME
Ma prefac ca nu mi pasa
Dar numai la u ma gandesc
Vreau sa te uit
Dar dragostea e tot acolo
Sper ca timpul va rezolva totul
Sper ca dragstea va disparea
as da timpul acum inapoi sa vad
unde dragostea noastra
a inceput si de ce s a intrerupt.
as sterge zilele in care ti am gresit
as lasa clipele frum ce am trait
sa vezi cat ne am iubit

pune-te in locule meu sa vezi cat imi e de greu sa vad daca ai suporta toata suferinta mea din vina mea te porti asa ter am pretuit m ai mult ca viata mea as rupe pozele cu u tu de cat ai plecat stau suparata sad

iti dau inima mea
cu toata dragostea
si cerul ti l'as da
cadou de ziua ta

Stii si tu, au trecut momentele
Doar eu si cu tine...
Ia spune, iti mai aduci aminte?
Imi placeai, gen tipele creole

Am incercat sa te uit
sa spunc anul are rost
sa pasesc pe drumul meu
gata sa renunt la tot
ceva ma tine in loc din minte sa te scot
chiar daca am sa plec nikiodaya nu ma intorc
sa nu te indoiesti de iubirea ce ti'o port
cacui la chipul tau senin nu exista antidon
nu stiu daca o sa pot sa privesc in urma si sa spun asta a foist
esti totul pentru mine esti o mare calda
sterge ti lacrima ce pe obraji tai se scalda
zamesbte crede ibetse ma ultima data
daca mnu crezi in noi nu o sa afli nikiodata
chiar daca te pierd si nu stii unde duke
eu iubirta mea te astept la rascrruce
de totul se scurge si timpul ne noi fuge
ia'ma de mana impreuna voim ajunge
chiar daca plec o sa las un pic din mine
lg tine si la rau poate iti va fi mai bine
am luptat am incercat desi iubire nu s-a stins
am traiot un vis frumos dar destinul ne'a invions
inzadar incerc sa uit caci atatea neeau legat
sufletul inveninat in fata ta am inchinat
si tin capul inclinat candsingur p[asesc
te iubesc dar asta nu'mi permite inca sa gresesc
te as vrea apropae inca dar ma lovesc de o stanca

eu nu vreau sa plang si nu vreau sa sufar
am nevoie de dragostea ta fara ea nu pot sa traiesc
stiu ca nu's exact asa cum poate tu ti ai fi dorit
ca nu's printul ala care sa'l saruti pentru al vrajii
sau poate ti'ai fi dorit sa nu ma fi intalnit
si poate asa nu ai plange acum pe mel care ti'o dedic
ma doarte sa te vad cum suferi dupa mine
cum plangi seara de seara sau cand te rogi sa'mi fie bine
ma doare si imi revin in minte visele care le'am distrus prtin a mea gelozie
si ce sa fac stii ca imi e frica sa iubesc mie teama de dragoste
si ca iar ajung sa ma droghez
imi e teama de lama ascutita a cutitului
pentru ca poate curge sangele destinului

Sper ca am putut sa te ajut si bafta big grin

| Ianna33 a răspuns:

El s-a despartit de tine? Daca da, sfatul meu e sa nu-ti mai bati capul. Daca e asa, statusurile tale nu vor face altceva decat sa-i umfle penele; asta si vrea. Chiar daca il iubesti, trateaza-l cu indiferenta, baietilor nu le place asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In loc de statusuri iti dau un sfar, nu mai intra pe mess, v-ati despartit, gata, mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum e deoarece trec si eu prin asta.Numai ca eu incerc sa depasesc altfel situatia.am pus aceleasi statusuri ca pana sa ma cert cu el.Il durea pentru ca ii aratam ca nu ma doare si ma intreba mereu daca eu chiar l-am iubit si imi pare rau ca s-a terminat totul intre noi. I-am sp ca imi pare foarte rau, dar nu e sg baiat de pe pamant.Plangeam.dar am vazut daca il doare sau nu.asta ar trebui s faci si tu, pune-l la incercare sa vezi daca te merita cu adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu ceva intrabari thinking
Tipu te merita daca va'ti despartit?
Cati ani ai?
Crezi ca relatia asta are un viitor?
Totu are un inceput si un sfarsitwinking.
Ia stai thu calma si nu ii mai arata ca suferiwinking. O sa vina la tine daca te merita. Iti zic din proprie experientzawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dai o intalnire si vorbeste foarte frumos cu el fii iubitoare si daca ai gresi fal sa inteleaga ca regreti foarte mult si inca ceva spune-i ca-l iubesti mult, si daca si el te-a iubit cu adevarat inseamna ca te mai iubeste si acum -BAFTA-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa iti spun ceva: "TUSEA, DRAGOSTEA SI URA NU SE POT ASCUNDE" daca inca te iubeste nu va putea ascunde asta de tine, iar nu uita: cand se inchide o usa, alte usi asteapta sa fie deschise, deschide si alte usi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omoarate!