| ßirGagaWelch a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie cat se poate de ciudata.
Ieri, la scoala, aveam religia. In ora m-a sunat telefonul (era mama, nici macar un prieten sau ceva...). Profesoara de religie spune ca nu o deranjeaza astfel de incidente, asa ca, in mod normal, nu trebuia sa-mi spuna nimic, mai ales ca fac parte din elevii constinciosi si respectuosi. Problema este urmatoarea: http://www.youtube.com/watch?v=gWL4u3Exiq8
Aceasta este soneria mea de la telefon. Cand a auzit profa de religie primele versuri mi-a interzis sa raspund si a asteptat sa asculte toata melodia. Cand s-a terminat a inceput sa ma faca in toate felurile: satanist, bolnav psihic, m-a amenintat ca voi arde in iad etc.
A zis ca o sa anunte directiunea, ca o sa fiu luat in consiliu sa se discute despre "lipsa mea de interes pentru respectiva materie", ca o s-o cheme pe mama la scoala, ca o sa-mi scada nota la purtate, ca ma lasa corijent si apoi repetent s.a.m.d.
Mi se pare o tampenie. Parintii mei stiu ce muzica ascult si au mai fost profesori (de materii serioase cum ar fi romana sau matematica) care au auzit soneria si n-au spus nimic.
Intrebarea este: poate sa-mi faca profa de religie ceva din ce a zis?

Răspuns Câştigător
| Vans a răspuns:

Practic,muzica pe care o asculţi nu are nimic interesant în ea, şi nici nu mi se pare a fi mare lucru.

Profa ta e cretină. Dacă deja te-a făcut satanist şi bolnav psihic şi alte alea mă întreb cum ar fi reacţionat dacă auzea asta:)) :
https://www.youtube.com/watch?v=zzz0YVEgT5U

Răspuns utilizator avertizat
26 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încă o dată m-am convins că absurdul nu are limite.

Strângeţi nişte bani cu toată şcoala şi trimiteţi-o la psiholog.

| EkaBuBu a răspuns:

Of e o situatie dificilahappy dar cel mai bine e sa iti ceri scuze si sa spui ca nu se va mai intamplahappy dar daca nu esti de ala cu politetea ar trebui sa ii spui si tu ca in loc sa te certe si sa te faca in toate felurile mai bine ar avea grija sa te ghideze spre un drum mai buntongue ca doar de aia e profa..DE RELIGIE laughing oricum nu cred ca are ceva asta daca parinti sunt de acord cu melodiahappymi si cred ca directorul nu e asa rau..depinde cat de mare e temperamentul lui laughing Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| EkaBuBu a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

laughing bine nu asalaughing sa iti ceri scuze ca ai pus melodia asta chiar daca tu crezi ca nu e satanica si ca la ora ei nu mai suna telefonultonguelaughing noh te invarti pe langa subiecthappy

| drogh a răspuns:

Bună!
Depinde de profesoara ta. Dacă ea este hotărâtă să te ducă în consiliu pentru scăderea notei la purtare, n-are decât însă îi poţi explica că fiecare ascultă ce muzică doreşte. Şi chiar dacă versurile sunt ''sataniste'' asta nu înseamnă că şi tu eşti la fel. Fiecare are propriile gusturi şi nu ar trebui să te judece. Tot ce trebuie să faci este să îi ceri scuze şi să nu se ajungă la ceva mai rău. Şi da, ai dreptate, materiile serioase cum ar fi română, matematică nu spun nimic pentru că ei nu au ceva împotrivă, însă la Religie unde profesorul se consideră a fi foarte credincios şi cu frica de Dumnezeu e totuşi o problemă. Dacă cumva îţi cheamă părinţii la şcoală pentru o asemenea banalitate, ei vor explica totul şi cei care îi ascultă poate vor înţelege. Altă dată pune telefonul pe silenţios şi alege o altă sonerie.

Răspuns utilizator avertizat
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Da, poate propune in consilul profesoral ori scaderea notei la purtare ori exmatriculare, depinde cat de nervoasa este pe situatie. Acum insa daca mai multi profesori o sustin s-ar putea sa ai de pierdut. Daca insa nu sunt de partea ei ai castigat. Dar diriginta/dirigintele la clasa este obligat ca la acordarea notel la purtare sa tina cont atat de comportamentul elevilor la clasa, cat si de posibilele reclamatii ce vin din partea colegilor de cancelarie. Cel mai repede cred ca te vei alege cu scaderea notei la purtare.
Sper ca te-am ajutat!
Sucees si sa nu ai probleme!
Iar pe profa de religie las-o in pace, nu-i acorda prea multa atentie. In primul rand comportamentul ei ca dascal la clasa cam lasa de dorit. Iar pe viitor tine si tu telefonul pe vibratii ca sa nu mai creezi astfel de probleme neplacute si pentru tine si pentru profesori.

Răspuns utilizator avertizat
| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Ce pot sa spun? in mod sigur o sa te alegi cu nota scazuta la purtare, dar pe viitor ai mare grija cu astfel de lucruri, evita incidentele astea pe cat posibil, ca tot tie iti faci rau. Eu sunt profesoara si incerc sa-ti dau un sfat cat mai bun.
Sper ca te-am ajutat!
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaQs a răspuns:

Depinde...Nu stiu ce sa zic s-ar putea sa te coste chestia asta...Plus ca era si ora de religie.Tu nu ai auzit de silentios
Ar trebui sa te duci sa iti ceri scuze fata de ea e cel mai bine.Ar putea sa faca tot ce ti-a spus la ora ei ea decide ce sa faca

Baftaa in rezolvarea problemei...

Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Isabella95 a răspuns:

Poate sa-ti scada nota la purtare
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| TPU3455353576 a răspuns:

Poate o sai spuna directoarei dar nu te teme tu esti intro tara libera ai voie sa asculti ce vrei asta este libertatea si parintii daca au ascultat aceasta melodie si nau zis nimic atunci nimic nu ti va face mare treaba daca e profesoara de religie tu crezi in Dumnezeu nu in ea si in Biblie sau poruncile lui Dumnezeu nu este interzis sa asculti muzica vulgara fii calm si nu arata frica fata de ea nimic nu-ti va face bafta si nu uita esti intro tara libera democratica unde nimeni nu trebuie sa te ameninte

| danyz a răspuns:

Scuze ca te intreb dar am si eu o curiozitatetonguerofesoara aia stie engleza de a inteles ce spune in melodie?

Răspuns utilizator avertizat
| danyz a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Eu am avut profesori care nu stiau engleza deloc(in afara de profesoara de engleza desigur).De aceea ma intrebam.Ma gandeam ca a pus pe alt coleg de-al tau sa traduca sau ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| danyz a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Asa e logic.Eu sunt dintr-un oras mai mic.

| funkygiovi a răspuns:

Poate propune in consiliul profesoral scaderea notei la purtare daca vrea, dar sincera sa fiu, nu cred ca ceilalti profesori vor fi de acord.adica,nici macar nu era un heavy metal.este vorba de lady gaga for heaven's sake.+ca-i doar o melodie si ai spus nca esti cuminte in general; asa ca eu nu cred ca ti se va scade nota la purtare.

Răspuns utilizator avertizat
| funkygiovi a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Daca ar fi profa mea mas muta la la scoala sa fiu sincera.sau m-ar da afara ea(sunt fan harry potter)laughing. oricum nu mi se pare deloc corect ce face ea..defapt nu sunt nici sigura daca este legalai putea sa ii spui cuiva despre asta(parinti, profesori mai destupati la mine)+ca ea nu are dreptul sa judece sau sa-ti faca ceva pentru o chestie pe care o faci in afara scolii atata timp cat tu inveti bine si iti vezi de treaba ta in incinta scolii...

Răspuns utilizator avertizat
| leonidasss a răspuns:

Stop indoctrinarii si indobitocirii copiilor in scoli! http://www.trilulilu.ro/......stitiile-r