| anonim_4396 a întrebat:

Ma consider urata. Ce sa fac sa-mi imbunatatesc parerea despre mine?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Daca nu te simti comoda in propria persoana atunci fa o analiza si descopera lucrurile care te deranjeaza.
Eu iti recomand o schimbare de look: o noua tunsoare, opteaza eventual pentru o schimbare temporara a culorii parului.

| RareşTPUro a răspuns:

Parerea ta despre tine nu conteaza. Conteaza parerea celorlalti, daca te considera frumoasa sau urata.

| MrCaNaByS a răspuns:

Te consideri urata fiindca nu ai incredere in tine. Sunt mii de articole despre chestia asta.

| RAY a răspuns:

Adauga o poza sa te vedem

| LoveSleep a răspuns:

'Crești' pe altă parte.

| Dismally a răspuns:

Ai nevoie de incredere in tine. Nu cred ca ai de ce sa te consideri urata, parerea ta despre tine este subiectiva oricum si nu conteaza. Fiecare om are ceva unic, ceva frumos.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se cauta si urate, stai fara grija.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Am senzatia ca ai 15-16 ani, e normal ca la varsta ta sa te vezi urata, asa faceam si eu. In primii 3 ani de liceu nu stiu daca am iesit de 5 ori afara cu prietenii, credeam ca sunt urata si ca nu merit sa fiu acceptata intr-un grup. In clasa a 12-a a fost mai ok, cred, nu-mi mai pasa asa mult. Dupa am scapat de chestia asta, desi undeva in suflet am senzatia ca inca se mai rade de mine.
Dar sunt frumoasa, cel putin asa imi zice lumea.
Ideea e ca tu trebuie sa te vezi frumoasa, trebuie sa-ti schimbi gandirea despre propria persoana si sa nu-ti mai pese de ce zic altii. Poti sa te machiezi, sa-ti pui in evidenta buzele si ochii, dar totul sa fie discret.
Si socializeaza, socializeaza cat de mult poti, asta iti va da incredere in tine.

| Sociopat a răspuns:

Fa-ti un gagic

| horansgang a răspuns:

Te impaci cu ideea; cine te place, te place asa cum esti. nu intotdeauna fizicul e totul, asta e doar o ideea idiota pe care o promoveaza mass media!
caracterul te face cine esti.
sper sa intelegi ce spun si sa fii mandra la tine cand te uiti in oglinda!

| KentmanxD a răspuns:

Daca tu te considerii ''urata'', cei din jurul tau o sa te batjocore incearca sa nu te mai insulti pe tine insasi si incearca sa devii mai puternica.