| ElizaD a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva?
Poate suna cam ciudat...am o BFF care are un iubit si el s-a saturat de ea si a spus ca eu i-am spus ca ea s-a saturat de el si acum ea e suparata pe mine chiar daca i-am explicat ca nu am spus nimic...ea sta in banca cu mine si ma tot sacaie in ora...nu prea stiu ce sa fac sa nu ma mai sacaie...cand vreau sa vorbesc cu alte colege e ca si cum as vorbi singura...practic sunt invizibila.ce sa fac sa ma bage in seama?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ia-o odata deschis si explica-i in amanunt, cu rabdare, ca nu ai zis asa ceva. Eventual arata-i ca ai sau n-ai vorbit cu baiatul respectiv. Si daca tot nu te crede... muta-te cu altcineva in banca, nu stiu.

1 răspuns:
| SARKAN a răspuns:

Mda cine stie ce isi inchipuie ea.Probabil crede ca il vrei pe flacaul ala cu care umbla ea sau pur si simplu ala i-a fi spus vreo ceva si te-a implicat si pe tine ca sa se desculpe el.tu ar trebui sa vb cu el mai intai si apoi cu ea sa vezi ce iti spune el si apoi ce spune ea, apoi poti compara si vezi daca vreo unul din ei a mintit abia apoi poti reactiona la cele intamplate cand tu nu stii exact ce s-a intamplat intre ei doi sau ce reprosuri si-au adus sau in ce forma te-a implicat pe tine unul sau altul incearca varianta mea. Daca stii ce a fost esti mai usor sa te aperi sau sa reactionezi decat in nestire de cauza