| adelina899 a întrebat:

Mai e putin si se termina si acest an scolar iar eu sunt indecisa in privinta unui lucrustraight face si as vrea sa ma ajutati. Sunt a10a stiinte ale naturii stau f prost cu matematica si imi cam displac si restul materiilor care se leaga de ea adica chimia fizica si informatica. As vrea sa ma mut la filologie dar ma gandesc ce ma fac cu latina? Daca la liceele care vreau eu nu mai sunt locuri sau daca nu iau probele/ competentele acelea sau diferente cum s'or numi si raman pe dinafara pentru ca la liceu care sunt nu ma va mai primi inapoi. De asemenea ma gandeam sa imi incerc norocul la un liceu de arte plasticebig grin ce parere aveti? La ce se da bac la ambele profile si care e mai bun din punctul vostru de vedere, o optiune ar fi si sa raman la stiinte sociale insa nu cred ca pot recupera matematica avand in vedere faptul' ca nu.mi place. Dau funda pentru cel mai argumentat raspuns.love struck

1 răspuns:
| Ana19993 a răspuns:

Si eu sunt la stiinte sociale tot in a10a laughing Si nu se fac doar 2 ore de matematica si nu mi se pare asa mult.Intradevar la filo din a11a nu mai faci mate dar sunt limbile straine etc.Acum depinde ce vrei sa faci cand termini a12a.Dar parerea mea e ca e ok sa ai si matematica.Cine stie unde o sa mergi si o sa ai nevoie de ea.Si putinul acela pe care il stii s-ar putea sa te ajute.Bafta!