| aLL3sSsya a întrebat:

Mai vreau si eu niste statusuri de >dezamagirehappy, de tradare, de iubire! Dar ceva frumos, nu un status pe care il gasesc pe orice site.Ms:*. Cele mai frumoase primesc funditawinking

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

16 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

-Nu stiu ce a fost intre noi; o dragoste, o minciuna, o obisnuinta. dar orice ar fi fost a fost un vis frumos, iar acel vis a ajuns sa ma raneasca.
-DE ce ATatEA AMinTIri, DE CE ATatEA CuvINte, DOar DOua CUviNTe SImpLe. TE urasc
-Adio de acum iti spun, deacum nu-ti voi mai fii o piedica in drum.Prea mult am plans am tanguit ca sa constat ca tu nu mai IUBIT.
-Oriunde ai fi, orice ai face, cu oricine ai fi acum candva te vei intoarce dar cand va fi prea tarziu, atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi
-Ma vei gasi intr-un album de mult uitat, ma vei privi si vei sopti: "a fost odata"
-Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care trebuie sa-i lasam sa plece

| MyTzZy a răspuns:

Eu am fost sincera dar tu m-ai mintit, mi-ai spus adio si mai parasit desi stiai cat de iubesc... dar eu ma gandesc ca desi acum sunt singura si plang ca m-ai rspins si m-ai mintit intr-o zi tu ma vei cauta si eu imi voi intoarce spatele. Sper ca in acel moment sa realizezi cat de rau m-am simtit si eu

| aLL3sSsya explică:

Nu vreau site-uri...happy...Ms Timea si Sol!:*

| Deedy a răspuns:

Http://www.lovesite.ro/......ezamagiri/

sper sa gasesti ceva interesant :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai plans pe umarul meu, ti’am sters lacrimile, te’am facut sa zambesti. a insemnat ceva pentru tine?…. NIMIC sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am invatat sa iubesc tot ce era al meu, dar am putut sa traies si fara ce nu aveam, numai fara tine nu pot sa traiesc, iti jur dragul meu doar pe tine team iubit si voi muri iubindute pe tine."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te am iubit si te iubesc dar tu... tu nu sti cat de mult ma faci sa sufar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa iubesti ca sa fiu din nou dezamagita de ce sa te prefaci fericita cind stii ca e inzadar...sint o picatura de apa strivita intre pleoape, sint un hoinar, ratacit printre ape.sint firul de iarba pe ste care treci grabita, sint fruza pe care o tii fericita.sint raza de soare ceti mingie privirea, sin ingerul tau. ceti vegheaza iubirea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e zi de zi sa nu plang as vrea si eu vrodata sa mai rad cryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AM FACUT O GRESEALA CIND TE-Am intilnit...am facut a doua greseala cind te-am iubit... iar acum doar singuratatea e alinarea mea si lacrimile

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| madukk a răspuns:

Dragostea este singurul joc de doi in care amandoi putem sa castigam...

dragostea este spatiul si timpul masurat ca inima

si acel prim sarut de parca ea ar fi stiut in ureche ia soptit:SARUTUL TAU UCIGATOR PE BUZE AS VREA SA-L SIMT

iar daca tu ai vrea sa pleci luandu-mi fericirea eu iti doresc sa vrei in veci sa-mi cauti iar iubirea

| salvatare a răspuns:

Dragostea ce e o jucarie... tei jucat putin ai lasatoo... uneorii cind erai iubitaa,, vrei sa pleci acolo unde nimeni nu-i unde dragostea nu exista sa traesti putinn,, dar cind te intorci tea mintesti de clipele petrecute,, de dragoste,,,