| Denysa-Myhaela a întrebat:

Maine dau oralustraight face, si sunt asa nedumerita, oare e bine daca raspund la intrebarile de la biletul care imi pica de ex: Ce tip de text este acesta? Si eu zic doar tipul textului? Ca nu stiu sa sustin parerea dc tipul textului de exemplu e argumentativ, dati-va si voi cu parerile, sfaturi plssadwinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci acolo cu incredere si-ti dai drumul la papagal pana iti spune comisia sa te opresti. Evident ca incepi cu mentionarea tipului de text, asta daca stii, daca nu incepi sa comentezi direct pe marginea textului. Nimic mai simplu, legi 3 fraze coerente si apoi la partea a doua o opinie personala referitoare la subiectul dat. Tu zi ce stii si stai linistita ca cei din comisie nu se vor baga peste tine decat daca vad ca nu te descurci, cu intrebari ajutatoare. Bafta.

4 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Depinde ce ai în minte. Practic, eşti promovată doar dacă te prezinţi. Oricum, am văzut şi subiectele de oral de anul acesta, iar e mai multă poveste doar. Trebuie să fii total pe lângă subiect ca să nu ştii nimic. happy

| seby8873 a răspuns:

Partea orala e cea mai usoara si la propriu si la figurathee hee nu trebuie sa iti faci griji deoarece nu conteza foatre mult doar sa fi prezenta si oricum vei fi ajutata de catre profesori...scrisu e mai complicat

| Punct a răspuns:

Te trezesti, spui o rugaciune si repeti in gand sickPot s-o fac happy
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta, fiindca nu scrii frumos.eu nu le am cu oralu. dar cu scrisu da.