| anonim_4396 a întrebat:

Merele ingrasa? Stiu ca este o intrebare stupida, dar am tot auzit asta de la mai multe persoane si eu mananc multe mere.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimic nu ingrasa, majoritatea vad ca nu au auzit de metabolism, fiecare om are un metabolism, adica corpul e o masina are nevoie de energie sa spunem ca corpul are nevoie de 1500 de calorii, daca tu manci 3000 ceva se va depozita ca grasime, din mere nu ajungi tu la 3000 sa fim seriosi nici macar la 1000, nu te lua dupa ce spun uni, manca putin din toate fa mai multa miscare indiferent de miscare totul consuma energie

| vocea a răspuns:

Iubita mea nu conteaza ce mananci conteaza cat mananci, poti sa mananci cate mere vrei sunt foarte sanatoase, jumatate de chil de mere nu contine nici macar jumatate din kaloriile pe care le are o shaorma bafta

| MaliciousDeath a răspuns:

Poti spune ca da, deoarece glucoza se depoziteaza in organism sub forma de grasime cand este in exces.Iar merele contin glucoza.
Daca pe langa mere nu bagi si muuulte alte chestii bogate in G, poti sta linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt multe studii pe net, ce ar fi sa cauti?
Uite un articol random, sunt sute probabil, cauta si in engleza pana ajungi la o concluzie.

http://www.sportaholic.ro/merele-ingrasa/

| Diana1656 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am cautat dar parerile sunt impartite si am vrut sa stiu si parerile voastre.

| anonim_4396 explică (pentru Diana1656):

Nu e mai bine sa-i asculti pe aia care fac studii?

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Nu merele îngrașă ci fructele in sine dacă mănânci mai mult de doua pe zi
Fructele au fructoza iar aia te umfla în burtă, îți da senzație de plin si chiar balonare
Așa bananele cred că sunt cele mai periculoase pentru ca au mult potasiu

| redred1 a răspuns:

Pai, te-ai ingrasat de la mare? Eu zic ca nu...