| OliCT a întrebat:

Mereu am nevoie de sfaturile altora. Ce sa fac sa devin mai independenta?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa gandesti rational

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sabstii ce vrei si sa ai incredere in tine. Sa ai anumite principii de care sa tii cont atunci cand iei decizii. Totusi nu e rau sa te consulti cu o persoana mai matura care iti vrea binele.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Ai putea incepe prin a nu m.ai lua sfaturi de la altii.

| adinastan2 a răspuns:

Salut Oli, in primul rand sa cer sfaturi nu e un lucru rau, ba din contra, te poate ajuta sa nu mai faci anumite greseli, daca stii sa asculti si ceri sfaturile cui trebuie. Pentru increderea in sine eu iti recomand o metotda care se pare ca functioneaza. Am vazut la tv reclama la avon pentru noua campanie si tin sa cred ca atunci cand esti mereu inconjurat de oameni care sa stimuleze continuu increderea in tine o sa si reusesti. Cine stie, poate functioneaza in cazul tau. Te poti inscrie la Avon si poti schimba lumea ta si a celor din jur prin frumusete. Daca te intereseaza completeaza in 10 secunde inscrierea aici > http://ttap.co/1EM0dve
Mult noroc!

| OliCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| OliCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!

| Mariya2004 a răspuns:

Vreau sa iti zic doar ca incearca sa faci lucrurile cum vrei si incearca sa nu mai ceri sfaturile altora! laughing