| Anne2000 a întrebat:

Mi-am facut astazi un cont de Facebook dar nu merge sa le trimit mesaje prietenilor mei, de ce? Va rog mult ajutati-ma am nevoie urgenta de ajutorul vostru. Raspunsul care ma ajuta primeste funda.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă îi ai deja, în lista de prieteni, atunci problemele sunt de la FB, nu de la tine. Dar, dacă NU îi ai, iar tu le trimiți mesaje, înseamnă că le primesc în Other, iar ei nu le văd, fiindcă majoritatea obișnuiesc să le deschidă doar pe cele din Inbox.
Așteaptă câteva ore dar, între timp, încearcă să te loghezi și de pe alt browser. Poate că acolo, nu mai întâmpini probleme.

| Anne2000 explică (pentru floresdemayo):

Problema e că eu cred că nu mai pot trimite mesaje private pentru că am dat foarte multe cereri de prietenie, peste 100 și de asta. Îi am la prieteni.

| Anne2000 explică (pentru floresdemayo):

Am citit pe net că din cauza asta dar faza e ca nu știu în cât timp își va reveni.

| floresdemayo a răspuns (pentru Anne2000):

Nu are nicio legătură cu cererile tale de prietenie. Dacă erai sancționată din acest motiv, eventual, îți interzicea o perioadă să mai dai vreo cerere. Expedierea mesajelor erau stopate, doar dacă ai fi fost raportată de o persoană, din cauza unui limbaj injuios, vulgar, indecent etc, dar nu cred că e cazul tău.
La tine sunt alte probleme legate de server. Aștepți, cât e necesar, fiindcă mult nu va dura.
În cazul în care, vrei să afli, dacă ai fost raportată, intră la Setari (Settings)→ Panoul de asistență (Support Dashboard) și citești ce scrie. Doar de AICI, poți afla cauza raportării si perioada suspendării.

| Anne2000 explică (pentru floresdemayo):

Păi nu mi scrie nimic. Dă mi add. pe messenger: ana16z@yahoo.com să vorbim

| floresdemayo a răspuns (pentru Anne2000):

Dacă nu apare nicio înștiințare acolo, repet, NU e vina ta! happy
Din păcate, eu nu folosesc messenger.

| Anne2000 explică (pentru floresdemayo):

Și o dureze mult timp? sad