Întrebare recomandată | MixGaming a întrebat:

Mi-am facut card Visa Electron si am vrut sa cumpar un joc de pe steam si imi zice

This card number is not valid for the payment method you selected.

Am fost la banca si mi-au dat aprobare pentru plati online dar imi zice acelasi lucru!

Ce ar trebui sa fac?
Funda

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poti sa ii intrebi la banca de unde ai contractul sa te lamureasca ei. Posibil o activare a cardului sa nu fie facuta.

Nu am patit vreodata asa ceva, de cand mi-am facut prima data card visa la ing bank si prima comanda online nu am intalnit deloc aceasta problema.

| MozZatY a răspuns:

Da, este putin ciudat. Si eu am card VIsa de la ING si nu am avut probleme niciodata. Verifica mai cu atentie datele de pe card pe care le introduci si metoda de plata. Daca tot nu merge mai incearca o data la banca