| DarthRevan a întrebat:

Mi se pare mie sau oamenii de aici din Romania,se plang asa mult de lucrurile externe si jucam rolul de victime inloc sa ne concentram pe solutii si pe a face ceva nou care sa ajute, ne concentram prea mult pe ce nu putem schimba inloc sa ne concentram pe ce putem face si pe ce avem control.Tot dam vina pe altii si pana la urma politicienii nu pot face mare lucru atunci cand poporul nu este unit si nu face si el ceva, degeaba nu poate toata lumea sa aiba asteptari de la politicieni sa fie toata lumea fericita. Daca eram ca americanii eram altundeva acum.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ohhhh, sa ne scrii cand ajungi acolo in america si ti se naruie toate fanteziile legate de oamenii aia.

Poate daca eram scandinavi sau nemti poate acum eram mult mult mult mai departe. Daca eram americani eram doar mai grasi si mai lenesi

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Politicienii nu sunt interesati sa se faca ceva bun in tara asta. Daca vor sa faca ceva vor face dar ei nu vor ca au indicatii de la altii mai smecheri de peste hotare sa nu progresam

| GreenVoid a răspuns:

Ti se pare bine.Si vorbind la persoana intai te caracterizezi si tu ca victima care nu face nimic? Si daca ai vrea sa faci ce resurse ai avea la dispozitie? Nici una si cina are ii doare in pul*winking