| DarthRevan a întrebat:

Naspa, in ziua de azi, prieteniile si iubirile sunt artificiale.Toti traiesc intr-o confuzie continua, cluburile si toate alimentele care te fac sa uiti de tine.Te fac confuz ....totul se invarte ca in istorie.Totul e distrus si va fi si mai rau.Generatiile sunt tot mai libere, nu mai exista legi.E ca naiba...Inca nu am gasit oameni de genul in care poti avea o discutie si cu care poti avea ceva inteligent de vorbit. Putini oameni inteligenti multi prosti. Asta e adevarul, pentru ca nu vor sa stie adevarul, le place mediocritatea, le place rahatul care li se ofera de societate.Nu? asta e problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cel putin ma resemnez cu oamenii de pe aici.
Ca in realitate...Tot asa, n-am gasit unul cu care sa pot purta o discutie.
De obicei ori ii "inchid", ori ii plictisesc.
Unul nu poate tine pasul, unul.

"le place mediocritatea, le place rahatul care li se ofera de societate."-Pai cum sa nu.
Putini sunt cei ce refuza.
Ca asa functioneaza sistemul, altfel ar da faliment cu totii.

"Ne place muzica de la radio?
- Daaa, foarte sentimentala :'(
*Whhhaaat can I do do do do do?
In mintea mea esti tu tu tu tu tu* "

"Ne plac telefoanele mai mult decat cartile?
-Daaa."

"Cumparam de la chinezi ca e mai ieftin?
-Daa."

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci happy.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, le place sa traiasca in minciuna si excrocherie. Si zic de cele mai multe ori ca prin munca sa treaca vremea mai repede si sa mor ca nu mai pot de plictiseala

| peperonies a răspuns:

Pai bine ba inteligentule ia propune tu un subiect inteligent sa il dezbatem putin daca tot esti asa inteligent. acu 2-3 intrebari te batea cratima la fundul gol si vii si predici pe aici cum ca esti tu destept si noi prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din acest punct de vedere, privind comunismul nu a fost asa rau, macar prostii nu era lasati liberi :3

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

Hey, mersi de raspuns happy Seba

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthRevan):

* Sebi (Seba e nume feminin), de fapt ma numesc Sebastian, insa username-ul e traducerea numeleui in japoneza

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

Ahaa

| Fleiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu stii ca pe timpul comunistilor cei mai inteligenti oameni erau bagati in puscarii deoarece spuneau ca regimul nu este bun? Nu prea cred.

| StefiChan8D a răspuns:

Si crezi ca inainte era ceva schimbat? Nu. Mami si tati iti alegeau cu cine te mariti, nu era dragoste adevarata. Bunicii mei se urasc, dar n-au ce face, traiesc impreuna, nu vreau sa-mi imaginez viata lor.
Si daca erau multi oameni inteligenti nu mai era cuvantul inteligenta.

| MrsVamp a răspuns:

Serios? Tu chiar existi? Credeam ca sunt singura care mai gandeste astfel.
In orice caz, ai mare dreptate, persoanele de acest fel au ajuns o specie atat de rara incat suntem aproape "pe cale de disparitie".
Brusc, noi, cei normali suntem considerati nebuni doar pentru ca avem o altfel de gandire. De aceea prostia a devenit o normalitate, iar inteligenta o tampenie.
E aiurea, dar n-avem ce face, ne adaptam.
M-am cam plictisit de regimul asta care practic iti iroseste viata, in care din cauza anumitor oameni si situatii simti ca inebunesti.
Sincer iti spun, mai bine ramaneam niste inapoiati care ne jucam in noroi dar macar eram toti buni, sinceri, fericiti.
Decat acum..cand avem atatea posibilitati, porti deschise, inteligenta dezvoltata, dar care nu poate fi folosita.
Aiurea.

| DarthRevan explică (pentru MrsVamp):

Da se pare ca da... hahhhhhh

| Fleiby a răspuns (pentru MrsVamp):

Da, si eu ma bucur ca am gasit niste oameni care gandesc asa. Dar e gresit sa crezi ca "noi suntem cei normali". Cei care sunt in majoritate sunt normalii, in cele mai multe cazuri. (Btw ma intreb cine o sa raspunda dupa atata timp lmao)

| Amadagaa2 a răspuns:

Adevarat! Peste tot numai oameni pe interes.