| bighi1988 a întrebat:

Nici eu nu stiu ce am! nu stiu cum sa va zic! nu am aproape niciodata chef de viata, rareori si tine cate putin, obosesc repede, si nici nu sunt prea optimist de felul meu!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Pur si simplu cred ca nu ai ce sa faci, esti plictisit de tot ce te inconjoara, nu? La asta te referi...Cum sa scapi de aceasta stare?
Pai incearca sa faci lucruri noi, sa iesi pe afara cu prietenii, sa faci orice nu faceai pana acum. Eventual apuca-te de un sport si fa-ti noi prieteni, iesi in lume si intalneste oameni noi. Nu o sa mai fii atat de plictisit.
Daca stai la calculator atunci este normal sa ti se ia la un moment dat.
Uita-te la filme/seriale, citeste ceva interesant...ai ce sa faci ca sa treaca timpul acum trebuie sa-ti schimbi si felul de a fi.
Asta tine de mentalitate...Repeta-ti in minte ca ceea ce faci, faci de placere si atat, nu te obliga nimeni. O sa te simti mai bine.

| bighi1988 explică (pentru RainmakerX):

Mersi

| RainmakerX a răspuns (pentru bighi1988):

Cu placere! Ma bucur ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Si care e intrebarea? Vrei sa scapi de starea asta? Fa un sport, citeste, uita-te la filme, asculta muzica, mergi mult pe jos, fa voluntariat, fa orice iti place si care te face fericit, fiindca asa ai sa scapi de monotonie si ai sa capeti mai multa incredere in tine. Viata e prea scurta si frumoasa!