| Ionela_7274 a întrebat:

Niste statusuri de dragoste, dezamagire? fundahappywinkingkiss

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Uite aici:

1. Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte caci dragostea nu se scrie, se simte...

2. Dumnezeu ne-a dat doua picioare sa mergem, doua maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, doua urechi sa auzim. Dar de ce ne-a dat o singura inima ? Pentru ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

3. Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi.

4. Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 de ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus...te-as iubi.

5. Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii castiga.

6. Saruta-ma si vei vedea stelele, iubeste-ma si ti le voi da.

7. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de Soare ce mi-ai adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta...sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima...

8. Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e totul !

9. Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste...Cineva...

10. Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer, mi-as tine respiratia pana ajung langa tine sa iti spun ca te iubesc...chiar cu riscul de a muri.

11. O briza, un val, o adiere, un nor ,un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez !

12. Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare.

13. Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui…

14. Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…
Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine…
Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!
Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…
Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!
Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor…
"Sunt acolo unde imi este locul, Langa el ! ¦"
"Shi tot ce`i mai frumos in viata mea... E doar din vina ta... :X"
El trece cu vederea, el ma`ntelege ca om si doar el imi poate simti tristetea la telefon! love struck"
Ma prind de mana ta,te aduc in lumea mea love struck
Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat love struck
E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu !
Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze
Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !

15. Aici sunt si voi ramane numai pentru tine
Nu`i nimic.Te iubesc !
Ramai aici.Nu ma intreba ce simt
In fine.ar fi bine sa zambesti doar pentru mine
Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy
Sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand ne-am cunoscut.Si inca alte cuvinte care imi intra-n minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud
Viata fara dragoste, an fara vara
O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt
Ce simt cu tine nu am simtit niciodata.E un sentiment ce incepe sa`mi placa smug
E special ce se intampla cu noi.Avem si soare,dar avem si ploi love struck
Te voi iubi chiar si in aceasta lume nebuna !

16. O vrei asa cum este ea.Esti norocos ca e a ta!
Mai tii minte cand visam si desenam "i love you" pe trotuar?day dreaming
You are the only,the only one love struck
Te iubesc cum nimeni,nimeni nu ar putea love struck
Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc love struck
Impreuna vom zbura,tu ma inveti ce-i dragostea

I wanna be loved to you batting eyelashes
"? Si cand vine vorba de iubire... Baby... Spune-le ca mai ai pe mine.
"iubeste cu cap pana peste cap:X"
Simt nevoia sa iti amintesc : te iubesc !

Inca de mici ne nastem pentru a iubi
astea's cele mai frumoase momente ale vietii
cand se va intampla insa nu vei stii
ii vei spune doar atat TE ASTEPTAM DE MULT SA VI:X:X

Sunt fericita ca ma iubesti,e un sentiment reciproc love struck
Nu te vad dar te simt love struck

Si toate, si toti vor sa fie ca noi
Chiar daca la-nceput a fost doar un joc in 2
Toti ziceau "Mai mult de 2 nu stau"
Dar am facut 5 luni, toata lumea e "Wow"

relatia a evoluat, treptat
Si-au spus primul "Te iubesc"
Apoi "Mi-e dor de tine", "Fara tine nu traiesc"

Zambesc cand se vad, plang cand se cearta
Si indifferent de fapta, ei se impaca si se iarta love struck

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.
- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.
- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.
- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.
O simpla melodie, un sentiment placut.
Am nevoie de tineeeeee !
Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!
Azi e doar o alta zi` in care m`am gandit la tine.
Era o vara,era o scara,erau 2 copii si era cald afaralove struck
Sunt doar ceea ce vrea el;x
"S`ar opri si inima daca n`ai fi tu:X"

Doar tu esti tot ce am,
Si sufletu-mi atingi,
E atat de goala viata mea,
Cand tu nu esti aici.
Si-n ganduri te ascund,
Aproape sa te tin.
Daca te pierd,
Daca te uit,
Eu numai am nimic.

Îl vreau pentru Totdeauna, caci e singurul care mă înţelege şi mă sprijină !

"Se poate fară, dar nu fără Tine ! ¦»?"

Râsul ei copilăresc ?i-a rămas in adâncul sufletului.e inocentă, dulce. . şi este doar a ta."

Nu regret nimic din tot ce s-a intamplat!"
La bine la rau ,usor sau greu dai mereu culoare sufletului meulove struck
"tu esti cel mai real lucru din viata mea
Nu te gandi la mine… sunt in ochii tai… in mintea ta… in inima ta… in sufletul tau… oriunde… totusi daca ma vrei… doar inchide ochii si asculta ce iti spun… mi-e dor de tine…
Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine
Desi ai trecut prin multe cu mine suntem totusi impreuna.Caci nu potsi sa cazi cand tsii pe cineva de mana;x
Te iubesc si daca as putea sa nu te iubesc Stiu ca te-as iubi oricum la fel.
aceeasi banca,acelasi pom,sentimente sincere in acelasi om
Eu te.pentru că...De aceea
Băă ! Eu îl iubesc.Restu nu vă priveşte
Vrei atenţie ? Fă-te semn de circulaţie
Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor, dar nu pot.E ca si cum i-as zice inimi: Nu mai bate. Stop ! ¦
"oRice` ai face . tOth` n`ai putEa uita` de EA ! .Ea e` antidOtuL` tauu` ... Ea e` cea caRe` a avuTh` meReu` gRija de sufLetu` tau` love struck"
""M-ai facut sa nu gandesc normal, sa te urmez orbeste Esti cu mine acum si totu pare o poveste
te vReaU pentru o eTerNitate...Nu pentru un mOment.#""
As vrea sa treaca anii asa,sa nu te schimbe ceva.O viata buna sau grea,mereu sa fiu a ta! love struck"
"Te voi pune pe primul loc indiferent de ce se va intampla,pentru ca tu esti doar al meu,iar eu mereu a ta!love struck"
primavara iubirea parca primeste o sclipire, o noutate, ceva aparte, caci si noi oamenii scapam de monotonia in care am intrat in timpul iernii.
Ador primavara, dar te ador si pe tine dragul meu big hug
de cand a aparut soarele parca timpul trece mult mai repede.
Asa-mi vine cateodata...
sa fug departe de tot, sa nu privesc in urma - sa ajung intr-un loc unde ma asteapta sufletul pereche.
Iubesc felul in care are grija de mine, iubesc momentele in care suntem doar noi doi, iubesc modul in care ma tine in brate, iubesc glumele lui, iubesc tot ce tine de EL ... si cel mai important il iubesc pe EL - cu bune si cu rele, la bine si la rau.

| RaluKkkk a răspuns:

Suntem multi care spunem ca iubim, dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da, de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi, de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost, ai renunta la tot pentru el, ai ierta orice numai ca sa fie bine, desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii, le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns, iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti. totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea-Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul-Nu ma voi casatori daca nu pot vedeaLa ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb". a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt

Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie.

Te iubesc. am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznicv-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuvinte. ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

o raza de lumina.o urma de durere.un chip de inger suav distrus de-o grea

Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.

Suntem multi care spunem ca iubim, dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da, de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi, de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost, ai renunta la tot pentru el, ai ierta orice numai ca sa fie bine, desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii, le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns, iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii, nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

sunt departe mult de tine
ca si cerul de pamant
dar aceasta despartire
nu ma face sa te uit

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine.pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sa-i spui ceea ce simti pentru ea!

Tu poti sa te-ndoiesti
de soare,
De focul ce scanteine in
stea,
De legile nemuritoare,
Dar nu si de.
Iubirea mea!

Stau in casa singura si ma gandesc
Ma gandesc,
Ce scop am sa traiesc
Viata mea e un chin,o durere
Si stau singura-n casa si tot imi amintesc]
Cat am suferit pentru el,si acum,nu mai pot sa iubesc
Ma gandesc doar la el,mi-a furat inima,m-a adus in pragul iubiri unde nu mai pot trai pentru altcineva
Iubesc ca o proasta,caci nu realizez
Cat sufar si tot ce pot sa fac e sa ma intristez
NU are rost,el nu am iubeste
Imi spune vorbe dulci,dar nu le graieste
E doar in mintea mea, vocea lui senina
Nu stiu ce sa cred, ce sa gandesc,
si singura mereu ma dezamagesc
Dar am deschis ochi si am vazut lumea
Haina cum era

| valentinalina a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
AM FACUT O GRESEALA CIND TE-Am intilnit...am facut a doua greseala cind te-am iubit...iar acum doar singuratatea e alinarea mea si lacrimile

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

| crynwtza a răspuns:

O lacrima plina de tristete...o fata pe care o stiam mereu vesela, acum nu mai e!

| RockStar a răspuns (pentru crynwtza):

Asa sunt si eu straight face

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| xAkXsn a răspuns:

Love is in the air everywhere you look around

Love is in the air!