Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2777413intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
20 Oct
SATI 288.186AFISARI
156.100VIZITE
141.511V. UNICI
29 Aprilie 2011
Ionela_7274 intreaba:

Niste statusuri de dragoste, dezamagire? fundahappywinkingkiss

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    Raspuns utilizator suspendat
  • 7 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 29 Aprilie 2011 14:12
    bunny112 a răspuns:
  • 29 Aprilie 2011 14:19
    Daniel6995 a răspuns:
    Uite aici:

1. Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte caci dragostea nu se scrie, se simte...

2. Dumnezeu ne-a dat doua picioare sa mergem, doua maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, doua urechi sa auzim. Dar de ce ne-a dat o singura inima ? Pentru ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

3. Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi.

4. Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 de ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus...te-as iubi.

5. Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii castiga.

6. Saruta-ma si vei vedea stelele, iubeste-ma si ti le voi da.

7. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de Soare ce mi-ai adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta...sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima...

8. Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e totul !

9. Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste...Cineva...

10. Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer, mi-as tine respiratia pana ajung langa tine sa iti spun ca te iubesc...chiar cu riscul de a muri.

11. O briza, un val, o adiere, un nor ,un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez !

12. Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare.

13. Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui…

14. Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai...
  • 29 Aprilie 2011 14:34
    RaluKkkk a răspuns:
    Suntem multi care spunem ca iubim, dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da, de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi, de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost, ai renunta la tot pentru el, ai ierta orice numai ca sa fie bine, desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii, le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns, iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti. totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea-Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul-Nu ma voi casatori daca nu pot vedeaLa ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb". a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi...
  • 29 Aprilie 2011 14:13
    valentinalina a răspuns:
    E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
    AM FACUT O GRESEALA CIND TE-Am intilnit...am facut a doua greseala cind te-am iubit...iar acum doar singuratatea e alinarea mea si lacrimile

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status ...
  • 29 Aprilie 2011 14:11
    crynwtza a răspuns:
    O lacrima plina de tristete...o fata pe care o stiam mereu vesela, acum nu mai e!
    5 Decembrie 2011 21:53
    RockStar a răspuns (pentru crynwtza):
    Asa sunt si eu straight face
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 29 Aprilie 2011 14:24
    xAkXsn a răspuns:
    Love is in the air everywhere you look around

Love is in the air!