| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Exista un lucru care ma face fericita si trista in acelasi timp. Nu pot renunta la el, totusi, fiiindca daca as renunta as ramane doar cu tristetea pana m-as obisnui, si in momentul de fata e singurul care ma face si fericita. Deseori ma infurii din cauza acestui ceva si mereu neg faptul ca m-ar face trista, in speranta ca poate chiar asa o sa fie. Si atunci toate sentimentele alea pe care le tin in mine isi dau drumul din nimic. Gasesc ca pretext alte lucruri minuscule si neimportante care m-ar putea face trista si atunci imi dau drumul si plang.
Cum am mai zis nu pot renunta la acest lucru fiindca imi ocupa o uriasa parte din timp si fara el as ramane goala pe interior, nu as mai simti nimic. Ce imi recomandati sa fac? Sunt foarte confuza si habar nu am ce ar trebui sa fac

1 răspuns:
| catutulinu a răspuns:

Am si eu cateva lucruri la care nu pot renunta dar trebuie sa facem loc unor lucruri noi deci parerea mea este sa iti gasesti alta ocupatie si sa uiti de acel lucru