| Dudu24 a întrebat:

Nu stiu cum sa invat! Adica efectiv imi gasesc alte preocupari in timpu in care invat.

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

In cazul acesta, nu invata langa calculator, telefon, televizor si 'elimina ' momentan lucrurile care te tenteaza.
Imveti putin, apoi iar putin, cu mici pauze si tot asa, apoi spre seara repeti din nou tot ceea ce ai invatat.O sa vezi ca o sa te simti mai bine daca stii.

2 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Daca nu poti sa inveti cu siguranta esti putin agitat. afla ce anume te agita. pot fi multe cauze.
apoi incearca sa nu ai pornite radiouri, calculatoare, tablete, televizoare etc in camera in care inveti.
in plus ca sa inveti ai nevoie de o dorinta sincera de a invata, determinare. antrenamentul te fa face din ce in ce mai efectiv.

| Mirke a răspuns:

Scoate sigurantele la curent, bateria la telefon, si te apuci de scris ideile din carti! Sau pui pe altii sa te invete contra cost de obicei!