| LastNight1324235436 a întrebat:

Nuantatorul de par deterioreaza firul?

3 răspunsuri:
| fataciocolata a răspuns:

Folosit regulat, da, deterioreaza firul de par, facandu-l mai subtire, mai deteriorat si schimbandu-i aspectul.Nu te sfatuiesc sa folosesti nici nuantator, nici spray de colorat parul, nici vopsea si nici restul prostiilor de colorat culoarea parului.
Sper ca te-am ajutat, funda?

| IthinkIly a răspuns (pentru fataciocolata):

Fiecare poate să folosească ce vrea laughing
Eu una am profilul la liceu pe așa ceva și mă pricep, so... nu e chiar așa cum spun toți, pe noi profa ne îndemna să folosim spray colorant, ne mai prostim puțin, schimbăm ceva la noi happy Firul de păr cu timpul se deteriorează și singur, nu vrei să reziste 50 de ani? Serios acum, e ok să folosești noanțator.

| IthinkIly a răspuns:

Depinde cum este părul tau înainte happy
Am avut nuanțator de păr și după un an tot îl mai am, m-am vopsit și tot bate spre culoarea nuanțatorului pe care am avut-o happy
Mai bine te vopsești, e cam aceeași chestie, doar că nu e așa agresiv.
Și nu, nu deterioreață, dacă știi cum să-l îngrijești după ( trebuie să folosești balsam la fiecare spălare, mai puțină placă/ondulator, etc )
Fundă?happy