| anonim_4396 a întrebat:

Numele de Varga este nume de tigan? ofer funda

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Varga e nume predominant in etnia roma dar sa nu generalizam, mai sunt si romani cu numele asta. Repet, e predominant!

evenso
| evenso a răspuns:

Nu, este nume de origine maghiara, mai demult numele se dadeau dupa ocupatii.
Varga inseamna mestesugar in finisarea pieilor.

| anonim1808 a răspuns:

Dar varga attila si varga ilonka sunt nume de tigani unguri?

| carlyhalatz a răspuns:

Nu stiu, dar am niste prieteni tigani cu nume de varga in odorheiul secuiesc laughing)

| scumpika89 a răspuns:

Da este nume de tigan am avut un coleg cu numele asta

| yoyomarian2012 a răspuns:

Daca te cheama varga adriana te cunosc.......si nu cred ca varga este nume de tigan tongue