| Raluca_Andreea_P._2001 a întrebat:

O prietenă mi.a povestit că a doua zi dupa ce i s.a terminat menstruatia a facut neprotejat iar el si-a dat drumul in ea. Exista sansa sa fi ramas gravida?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Sanse sunt. Si prietena presupun ca esti tu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina exista insa doar teoretic si numai in cazul in care lungimea ciclului menstrual este foarte scurt de 21-23 de zile. In cazul in care lungimea ciclului menstrual este apropiata de 27-28 de zile probabilitatea de a se forma o sarcina devine foarte mica si se poate produce doar in cazul in care se produce o dereglare hormonala brusca si foarte intensa. Teoretic posibilitatea de a se forma si instala o sarcina este considerata ca fiind de maxim 3-5% deoarece este o perioada infertila a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| Mussette a răspuns:

Exista sanse, fiindca a facut neprotejat. Sa aprinda lumanari pe la biserica si sa-si faca un test de sarcina dupa 2 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tot vorbiti in numele unei prietene?
E normal sa-ti fie frica, vorbeste cu mama ta sa-ti ia un test de sarcina, si-l faci dupa 14, 15 zile de la conceperea unei prostii, ce sa-i faci, in curand vei fi si etichetata, crede-ma, si cand stii ca esti ce esti, e normal sa te doara. big grin

| gabriel87000 a răspuns:

Va vedea peste 9 luni de unde sa stim noi