| davidutzu12 a întrebat:

Oare o sa murim in 12.12.12? O. o

10 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Logic,si clar,ca nulaughing
Si doar si tu esti constient de asta!
In primul` rand, nu ai de ce sa mori.
Doar in caz ca in acea perioada va fi vreun cutremur sau alta chestie de genu`,in rest, nu prea.

Eu sincer, sunt o persoana mai sceptica.Adica nu cred orice aud.
Gen : in data x se va ciocni Pamantul cu Venus, parca asa am auzit, sau se va apropia Soarele incat vom lua foc. laughing
Mereu aud la televizor chestii de genu`, mai ales la cei cu horoscopu` etc.

Faza e ca chestiile astea sunt aproape imposibil de realizat.Deodata ce milioane de ani nu s-a intamplat nimic,de ce tocmai acum sa se deplaseze Pamantul sau altceva? E ilogiclaughing

Iar chestia ca vine D-zeu e la fel,cam ciudat.
Nu e la fel de penibil ca faza cu ciocnirea planetelor,aia e chiar imposibil.

Multe persoane cred ca daca ''vine'' D-zeu, chiar vine pe Pamantlaughing
Eu mai degraba cred ca ar veni o ''a doua'' apocalipsa.

E mult mai credibil, si nu este imposibil,chiar deloc.
Plus de asta, eu nu prea sunt cu Dzeu.
Adica,nu cred ca exista cineva in cer care a creat Pamantul si care stapaneste lumea sau alte chestii,cum aud in fiecare saptamana la orele de religielaughing

Pur si simplu, D-zeu pentru mine este un spirit care il stiu ca e mereu acolo.
Adica,cand zic D-zeu, ma gandesc la speranta,incredere,o ''a doua zi'' mai buna.
Ma gandesc la ceva care imi da tot timpul puterea sa merg mai departe,ceva,fiind vointa,speranta, anume D-zeu, nu o persoana,fiinta,care a creat lumea,da ploaie/furtuna sau alte lucruri prostesti.

Adica, nici eu nu prea inteleg ce am spus, faza e ca nu pot exprima in cuvinte ceea ce cred eu.
Cert e ca nu, eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii prea curand.

Peace!

| elasexygagica a răspuns:

Puiutlove struck daca o sa murim murim impreuna in patul meulove struck

| aniiledha a răspuns:

Nuuuu...asa cum nu am murit nici in 11.11.11happy

asta numai Dumnezeu stie.nu oamenii nici stiinta lor

| diminutiv a răspuns:

Da. Acum poti sa dormi linistit? Amin.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Nu eu nu cred ca vine sfarsitul Lumi.

| MicuţaAnonimă a răspuns:

Sigur că nu.

| rap4us a răspuns:

Salut. Nu se poate numi sfarsitul lumii. Nu stiu daca ai auzit ca s-au descifrat niste preziceri ale aztecilor care spun ca va veni sfarsitul lumii in 2012. Dar nu vor muri toti oamenii. Va avea loc o transformare a planetei intrand in mantia solara si ne vom apropia extrem de mult de caleea lactee si vom fi pe aceiasi linie cu soarele. Astfel ca urmarile vor fi: nu va mai ninge niciodata, oamenii vor gandi cu 3/4 din creier nu cu 2/4, culmea ca vor muri oameni dar nu orice fel de oameni (cei cu sufletul rau, zgarciti, razbunatori, cruzi, ucigasi, hoti, infractori, mafioti, traficanti de arme, carne vie sau droguri si puscariasii).
Aceasta trecere in alta dimensiune va accelera tehnologia, obiectele vechi vor disparea, vor aparea mai multe plante, mai multe remedii impotriva bolilor, scolile se vor desfinta pentru ca fiecare om va gandi ca un adult in schimb vor mai exista doar facultatile, nu vor mai exista oameni saraci, continentele se spune ca se vor apropia si in jurul lor vor fi apoi doar oceane si e foarte posibil sa se genereze un nou ADN care va reprezenta noi fiinte (probabil extraterestrii). Cam asta stiu eu... Eu totusi cred in 2012 deoarece in Biblie spune ca sfarsitul va veni atunci cand vor aparea probleme cu economia tarilor, cand oamenii vor deveni mai rai, cand nu o sa mai existe frica de Dumnezeu, cand vor aparea probleme ploitice (sunt o gramade de exemplu Grecia a picat, sunt probleme in Romania, in Spania, in Portugalia, in Serbia, Moldova, Africa, Rusia deoarece rusii sunt foarte rai, etc) si cam atat. Deci toate motivele care le-am enumerat mai sus le intalnim si in lumea noastra... Asa ca cred ca 2012 e sfarsitul. Asta e tot ce pot zice. Sper ca ti-am fost de folos

| Prapacea a răspuns:

Nu știu.Eu am murit în 11.11.11!

| Greumaiesăgăseştiunnumeoriginal a răspuns:

Nuu. Putem muri şi acum happy. Numai Dumnezeu ştie, cum a zis aniileadha. Stai calm/ă oh go on. Că nu vine sfărşitu atunci.

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Hei, am vazut si citit niste documentarii despre, Bilblia lui Ioan si ceva mai mult despre calendarul Mayas

Si zice clar pe data de 12, 21, 2012 cred nu vine sfarsitul lumii, Din contra,

Se va creea ceva ce omul va face cu mana lui,
Iar in calendarul Maya anii se opresc brusc pe data aceasta, nu mai stiu sigur cine avea in mana o carte care era deschisa si nu scria nimic pe acele foi, si spune ca pe data aceia noi decidem un viitor mai bun sau unu mai rau,,,,

Acum biblia lui Ioan are ceva in comun cu calendarul Maya catastrofele, Planeta Nibiru, arsita, cutremurele, si mai multe, si stiu mult mai multe dar imi e cam greu sa le enumar pe toate aici