| anonim_4396 a întrebat:

Ok, deci o intrebare care pe cat de mult ma ingrijoreaza pe atat de mult nu ma lasa nici sa dorm si sa stau linistita numai la asta imi sta gandul.! Acum in clasa a 11 a, ne-a fost schimbata profesoara cu care noi faceam romana. Era o doamna foarte intelegeatoare, ntr-adevar era si ea severa si toate cele doar ca ne invatasem cu situl ei si daca chiar era o problema serioasa ne intelegea. Acum avem cel mai rau profesor din liceu! Din oras cred! La care am 2 de 2 [ ce ciudat suna] si pur si simplu nu stiu ce sa fac, colegii mi-au spus ca pe primul semestru e clar ca nu am ce face si sa trag tare de al doilea, doar ca ma gandesc ca asa ma va tine de acum in note de aste a, pentru ca asta e stilul lui. Ce sa fac sa imi repar media? Ce sa fac? Pur si simplu ma inebuneste chestia asta. straight face sad

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Buna sfatul meu este sa mergi la diriginte sa vorbesti si sa i explici ce se intmpla, presupun ca numai tu ai probleme de genul?
incersa vorbesti si sa il rgi pe diriginte sa vorbeasca cu profesorul iar tu nu ai decat sa demonstrezi ca esti buna si ca inveti arata-le ca sti si isi va schimba parerea cu siguranta e un om care are cerinte mari mai ales la invatatura straduiestete sa raspunzi mai desc nu te lasa intimidata incerca sa te concentrezi mai mult la tine si la intrebarea pus kiss spre ca am ajutat cat de cat la mine a mers eu am avut si de 1 si a fost foarte greu am trecut la corijare la mine a fost o situatie de **** scuze cuvantul sad deci era dezastru jumate de clasa au mers la corijare ca asa s-a vorbit cu directorul deci directorul a purtat toata vina pe chestia asta au trecut profesori note din murta nu cele care trebuiau iti dai seama a fost o panarama mare sad de asta zic ai incredere in tine si mergi inainte sad nu te lasa incurajata de colegii din jur ca lor nu le pasa in clasa e fiecare cu turta lui daca ai picat nu iti vinee nici un coleg cu adevarat sa te sustina capul sus crede-ma ca tot ce iti zic e adevarat
. sunt parita si stiu

10 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Si imi pare rau ca ar trebui sa treci prin protiile astea sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai invata! Poate sa fie si cel mai rau profesor dar atata timp cat vede ca te straduiesti de o vreme buna sa inveti si sa raspunzi, te va trece.

| Axys a răspuns (pentru anonim_4396):

eu cred ca toti profesori sunt mai duri dar uneori sa stii ca e bine asa pentru ca asa invata si copii a fie mai responsabili sa nu ramana cu pareri de rau dupa ce termina scoala, Daaca invata vor avea de castigat in soticetate va fi luat altfel in seama si plus de asta isi va aminti ca acel profesor nu de geaba a fost mai aspru... sunt alti profesori care i doare in cot de abia astea sunt profesori care intr-adevar merita respect, ia probabil s-a lasat intimidata ca asa se intampla ea trebuie sa invete si sa demonstreze ca poate happy cama sta e metoda nu?

| anonim_4396 explică (pentru Axys):

Asa e. Fiecare profesor care isi da intetesul fata de elevi are metodele lui de a te face sa inveti si de a te motiva ca pe viitor sa poti mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut colegi cu cate 4 de 2 la romana si tot au trecut. Pune-te pe invatat. Nu stiu de ce ai luat tu acele note, dar te asigur ca in cazul colegilor mei nu a fost vina dirigai (da, diriga e profa de romana), ci a fost vina lor.

| Futhakari a răspuns:

Pentru inceput invata dati silinta sa iei note mai bune nu trebuie 10 ca toti tocilari acolo 7, 8, 9 ajunge si fi cuminte la ore raspundei cu un altfel de ton chiar daca el urla, nu te lua in gura cu eii ca te va tine minte pana termini liceul si crede ma nu intra bine in clasa si ati va zice hai in fata clasei si zi-mi ce am avut de pregatit azi/tema daca ti-ai facut si asa mai departe deci poarta-te frumos.

| NumaiIdioti a răspuns:

V-ati obisnuit voi sa o labaritzi. Atata tot. Asta e, ramai repetenta (cu 2 de 2 cum altfel?), repeti anul si poate la anul tot in clasa a XI-a ai norocul sa iti vina alt profesor. Bafta

| MtfkRebekah a răspuns (pentru NumaiIdioti):

Serios?! Atata este nivelul tau intelectual incat in nici 5 propozitii sa folosesti cuvinte urate. Ok. Lasand asta. Am specificat destul de clar spun eu, ca si cealalta profesoara era severa si tot tacamul doar ca ne cunostea de mai mici si de aceea. El este nou si recunoscut pentru corigentii care ii lasa. O eleva a avut 3 de 2 si a trecut vazand rezultate in urma acestei experiente. happy Neplacute de altfel. O seara "labaritzita". happy

| MtfkRebekah a răspuns (pentru NumaiIdioti):

Acum la un an dupa raspunsul tau total nepotrivit si plin de rautate, as vrea sa iti spun ca in final am terminat cu media 8.winking

| Lionelll a răspuns:

Noi gaseam intotdeauna intelegere la dirginta. Ea isi punea obrazul pentru noi, iar noi nu o faceam de rusine.Iar apoi, daca nici asa nu merge, trebuie sa vorbesti cu el, iar apoi cu unul din parinti daca vezi ca este ceva in neregula.