| Ofatacuvise a întrebat:

Pana la ce varsta cresc sanii la fete? Unii spun ca 18, altii 20 etc. Sau depinde de corp, ce trebuie sa aiba sau sa nu aiba o fata ca sa ii creasca sanii pana la o varsta mai mare. Deci in concluzie care e varsta pana la care cresc sanii, cu amanunte. Convingeti-ma. Cel mai bun raspuns are funda! Multumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanii cresc si se modifica hormonal tot timpul!
Incepand de pe la 11-12 ani cand activitatea hormonala se trezeste la viata in corpul unui adolscent(a), organele sexuale incep sa se dezvolte, apare pilozitatea, la fete sanii incep sa-si faca aparitia, iar baietilor incep sa le creasca penisul.
Sanii incep sa creasca la pubertate si nu se opresc din modificare decat la batranete.
Daca iei in greutate, sanii se maresc in volum, iar daca slabesti, scad si ei in volum. Sarcina si alaptatul ii influenteaza hormonal, crescandu-i ori descrascandu-i.
Asta ca sa-ti explic in mare, pentru curiozitatea ta de baiat!