| AuroraCT a întrebat:

Parintii mei sunt mandri de mine ca nu am probleme. Prietenele ma considera plictisitoare. Ce sa fac sa nu ma mai simt asa ciudata?

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Te consideri "ciudata" intrucat nu ai probleme?

In primul rand incearca sa ai mai mare grija in alegerea prietenilor. Prieteneii adevarati nu te obliga sa te schimbi,acestia te plac exact asa cum esti!

Prietenii tai te considera plictisitoare?
Plictisitoare ca ce? Ca inveti,ca nu bei,ca nu fumezi,ca nu te droghezi ca ei?
Asta inseamna pentru ei distractia?

Intreb doar... nu-i cunosc.
Fumatul nu este distractiv, nu este nici macar sanatos! La fel si cu drogurile si bautura.
Nu este nicio rusine daca inveti pentru un examen important in loc sa te duci in club cu prietenii, din contra, este un lucru de laudat.

Prietenii tai te considera plictisitoare intrucat esti un model in tot ceea ce faci.
Nu faci nimic rau asa ca parintii tai cat si profesorii au fost intotdeauna mandri de tine.

Eu unul sunt de parere ca ar fi cazul sa-ti schimbi prietenii. Nu te supara dar niste prieteni adevarati te accepta exact asa cum esti. Cel mai probabil nici nu te simti in largul tau cand esti "printre prieteni".

Deci prietenii tai te considera plictisitoare intrucat esti o persoana serioasa, care stie cu exactitate ce vrea de la viata, asemenea parintilor tai. Daca vrei sa fii acceptata atunci trebuie sa-ti schimbi stilul de viata si sa te transformi intr-o persoana cu probleme asemenea prietenilor tai.

Mda, nu recomand asta! Chiar daca esti plictisitoare persoanele ca tine reprezinta viitorul. Nu renunta la prieteni dar nu incerca sa te schimbi.

Daca acestia chiar iti sunt prieteni atunci o sa te accepte chiar daca esti "plictisitoare".

Succes!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza cui te simti ciudata, a parintilor pentru ca sunt mandrii de tine? Nu cred, poate din cauza "prietenelor" tale. Daca intr-adevar iti sunt prietene nu ar fi trebuitsa iti spuna asta. Probabil nici tu nu te simti bine in preajma lor. Cel mai bine ar fi sa iti schimbi prietenele, nu modul de a fi. Probabil te considera plictisitoare pentru ca esti la locul tau, darin primul rand trebuie sa fii tu multumita de tine insuti, apoi parintii si apoi restul daca doreste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce te simti ciudata.

| AuroraCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| AuroraCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!