| 666anonim666fata a întrebat:

Parintilor mei le este rusine cu/de mine.
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cum ai ajuns la concluzia asta? Imi vine greu sa cred ca unui parinte ii este rusine cu propriul copil. Daca chiar asa este, atunci identifica cauzele si incearca sa remediezi problema.

| OnuOnulică a răspuns:

Să îți schimbi comportamentul și lucrul pe care părinți tăi îl consideră greșit la tine.

| Sociopat a răspuns:

Mai cresti nitel cu ideea asta si cand esti mai mare analizeaza-i pe ai tai. Cel mai probabil sunt dezamagiti ca nu esti ca ei. Poate, cine stie, ei sunt niste tarani borati.

| Piratul10 a răspuns:

Găsește cauză. intelege, Excelează si fii mai bun.

| Metalheadforever666 a răspuns:

In primul rand, fii sigur ca parintilor tai le este rusine cu tine ca sa nu-i confrunti degeaba.In al doilea rand, intreaba-i de ce le este rusine de tine, daca nu iti raspund, schimba-ti comportamentul si poate vei vedea daca o sa le mai fie rusine cu tine.

| KentmanxD a răspuns:

Aici nu stiu ce sa mai zic.