| Marianaawrtey5 a întrebat:

Pentru ce traiti voi?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

In acest caz, trebuie sa dai dovada de foarte multa ambitie si sa le dovedesti ca TU POTI sa faci tot ceea ce iti propui.Demonstreaza-le ca esti o persoana capabila sa se descurce pe propriile picioare, o persoana cu o gandire matura si un comportament demn de admirat.Nici parintii mei nu sunt intotdeauna de acord cu mine, iar uneori fac afirmatii care ma descurajeaza intru totul, dar lupt pentru a-i ajuta sa se convinga de capacitatile mele, de puterea mea de a face fata acestei vieti.Nu esti singurul in aceasta situatie, sunt sute sau chiar mii de copii demoralizati de parinti.Multi dintre ei au ajuns departe si pot fi un bun exemplu pentru cei care trec prin aceeasi situatiehappy

13 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Pentru a mânca.

Răspuns utilizator avertizat
| LifeIsColour a răspuns:

Hmm..traiesc ca sa mananc sau mananc ca sa traiesc? De fapt, traim atat cat ne este sortit. Daca o persoana moare in minutul urmator sau peste o zi/luna/an, inseamna ca destinul si-a spus cuvantul.Traiesc pentru a-mi indeplini destinul, pentru a face ceva productiv din existenta mea pe Pamant, pentru a-mi face parintii mandrii si a avea o meserie decenta, dar frumoasa.

| Marianaawrtey5 explică (pentru LifeIsColour):

Si daca parintii te demoralizeaza in fiecare zi?

| LifeIsColour a răspuns (pentru Marianaawrtey5):

In acest caz, trebuie sa dai dovada de foarte multa ambitie si sa le dovedesti ca TU POTI sa faci tot ceea ce iti propui.Demonstreaza-le ca esti o persoana capabila sa se descurce pe propriile picioare, o persoana cu o gandire matura si un comportament demn de admirat.Nici parintii mei nu sunt intotdeauna de acord cu mine, iar uneori fac afirmatii care ma descurajeaza intru totul, dar lupt pentru a-i ajuta sa se convinga de capacitatile mele, de puterea mea de a face fata acestei vieti.Nu esti singurul in aceasta situatie, sunt sute sau chiar mii de copii demoralizati de parinti.Multi dintre ei au ajuns departe si pot fi un bun exemplu pentru cei care trec prin aceeasi situatiehappy

| lpavel a răspuns:

Pentru putinele momente in care ne simtim bine... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu eu am ales sa ma nasc. Stiu, ma pot omori oricand, dar nu vreau... inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să-mi îndeplinesc marele meu vis.
Sau ca să existe cineva care să stea să-şi facă tema la chimie la ora asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să mă distrez. big grin

| Danişor a răspuns:

Pentru momentele in care ne simtim bine...big grin

| eviltwinnn a răspuns:

Intrebarea asta mi-o pun si eu de ceva timp si inca nu am gasit un raspuns.

| AndreescuMMO a răspuns:

Ma tot gandesc cum sa iau intrebarea ta!?
1. nu ai un scop in viata pentru care traiesti si vrei sa afli de la alte persoane treaba asta?
2.ai un scop si vrei sa compari cu a altor persoane?
3. vrei sa vezi ce ii determina pe altii sa traiasca?

| Standby_Lucian_1995 a răspuns:

Pentru a-ti raspunde la intrebare laughing

| AleSmartGirl a răspuns:

Daca traiesc inseamna ca Dumnezeu m-a lasat aici cu un scop happy Nimic nu este intamplator!