| Avocado7 a întrebat:

Pentru inscrierea la liceu trebuie sa fie prezent si copilul sau e destul un parinte?

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Amandoi trebuie sa mearga atunci cand se pun optiunile deoarece este semnatura candidat, semnatura parinte semnatura diriginte. Cand se duce dosarul la liceu numai elevul insa ar fi mai bine sa suni la liceul la care intra deoarece fiecare liceu cu regulile lui.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ambii trebuie sa mearga doarece este vorba de copil dar acesta nu are drept de decizie fara un tutore.

| klau074 a răspuns:

Pentru inscriere nu ceea ce are loc intre 17 si 23 iulie, dar pentru alegerea optiunilor da deorece trebuie sa semneze si copilul