| anonim_1147 a întrebat:

Piercing in limba?
Poti manca in primele zile? >-- Daca iei pastile e la fel?
Parintii observa?hee hee Nu vorbesc mai deloc cu ei... happy spre fericireaa mea >:
Cuu sarutuu cum e?
E ciudat sau e ceva placutt? :X
Multumescc! Dauu fundabatting eyelashes :X

Răspuns Câştigător
| Lexy_2449 a răspuns:

In cazul in care nu ti-ai pus pierce, eu mi-am facut ieri.Nu simti cand iti face gaura.Nu ma doare decat foarte putin sub limba,daca fortez.Pot vorbi, ma mai joc cu el din cand in cand, am si mancat destul de bine si pot spune ca simt decat o durere suportabila si senzatia de obiect strain.Atat.Deci daca vrei sa-ti faci, go for it. :*

3 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Eu una zic sa nu iti pui,pentru ca sincer mi se pare o porcarie[scuza-mi limbajul],cred ca iti place, din moment ce ai specificat ca nu vorbesti parinti tai, dar eu zic nu.De ce? Pentru ca nu poti manca chiar cateva saptamani(mancaruri ma refer,adica poti manca supa,ciorba,d-astea,eu asa am auzit),si nu sunt de acord, nu ii vad rostul, pur si simplu.Adica iti pui pierce in limba si care e faza? Iesi in evidenta sau ce? Nici macar nu se vede, decat daca vorbesti foarte mult sa spui ca ti-ai pus si il arati cuiva.Sunt de acord(nu sustinatoare, de acord) cu pierce-ul in buza.Hai,fie,merge.Dar in limba nu stiu,cand il vad mi se face rau.
Poti manca in primele zile, dar ti-am zis, supe.etc.Si da se observa,mai ales daca ai mama medic si se uita in gatul tau(exemplul meu,ti-am dat o situatie de gen).Sau daca vorbesti prea mult, si plus ca e imposibil sa nu observe, te si doare si exista posibilitatea sa se infecteze.Depinde si ce varsta ai,ca trebuie sa ti-l dai undeva, nu ti-l dai tu singura, ca 200% se infecteaza.Nu e neaparat ciudat sau placut, nu stiu sa iti spun.Chiar nu stiu,nu am incercat, dar, depinde de fire cred.

Succes

| anonim_1147 explică:

Mi-amm dat :X
Nu doare cand iti dau gaura daar intr-adevar doare foarte tare cand mananci si in a 3-a zis poti manca si mancare dar foarte greu si cu capu intr'o parte... cand vorbesti te doare putin pentru ca totusi e un obiect strain in limba iar ea nu este obisnuita... eu sunt in a 3-a zis si inca ma doare dar nu mult. Parinti n m`au vazut dar eu stau si cu bunicii in casa. Daca nu stateam cu ei sigur observau pentru ca ai nevoie sa vb cu cineva despre asta si trebuie sa te dai cu ceva in gura si se observa cand te dai cu ala pentru ca iti amorteste limba si vorbesti altfel. Pana acum nu este nimic care sa imi placa, a pierce pentru ca nu a trecut de durere dar sigur voi fi incantata de acest pierce peste o sapuamana 2 smug