| Anonim6666644 a întrebat:

Pot creste in masa musculara fara proteine artificiale? Cam asa intr-o zi: Mic dejun omleta 2 oua + branza/ lapte cu fulgi de ovaz fara zahar.

Pranz legume( mazare sau spanac) + 1 pietp de pui

Gustare paine prajita cu ton

Gustare suc de portocale si banane 0, 5 l

Cina piept de pui + orez sau cartofi copti

Gustare inainte de culcare lapte, alune, migdale

Ar trebui sa mananc mai mult? am vazut pe internet ca pot creste in masa musculara daca mananc 6 piepturi de pui pe zi este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Masochistul12 a răspuns:

In mare parte e bine ce mananci, nu uita, sa ai 6-7 mese pe zi, poti adauga si vita la meniu, contine creatina si ajuta mult, daca te tii de antrenament o sa cresti, vezi sa nu ai nici program prea incarcat, Bafta!

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Auzi, da ti-ai pus intrebarea daca mintea ti-o poti creste? Ma indoiesc! Este deja obsesia instalata si ma indoiesc ca mai iese... De ce nu te intrebi cum faci sa fii mai bun ori cum sa-ti cultivi spiritul. Iti numeri dumicatii si cam atat. Asta nu cred ca e o viata...

| Anonim6666644 explică (pentru ywar):

Nu stiu ce legatura are cu intrebarea?

| Masochistul12 a răspuns:

Sigur ca poti sa cresti, suplimentele dupa cum le zice numele sunt ceva suplimentar in cazul in care nu iti poti atinge nutrimentele necesare, dieta ta e acceptabila si cu mult munca singur ca o sa cresti, spune-mi si mie ce inaltime si greutate ai si te mai ajut cu sfaturi, trebuie sa iti calculezi proteinele la kg, adica sa ai cam 2 g proteina per kg de masa musculara, si spune-i daca te mai pot ajuta cu ceva, in mare ebine ce mananci, ai proteine, carbo si grasimi sanatoase.E absurda chestia cu 6 piepturi de pui, mananci doar de cat ai nevoie!

| Anonim6666644 explică (pentru Masochistul12):

1.78 si 72 kg

| Masochistul12 a răspuns (pentru Anonim6666644):

In mare parte e bine ce mananci, nu uita, sa ai 6-7 mese pe zi, poti adauga si vita la meniu, contine creatina si ajuta mult, daca te tii de antrenament o sa cresti, vezi sa nu ai nici program prea incarcat, Bafta!

| Antonya15 a răspuns:

Nu prea cred în asa ceva... încearca tu și vezi daca funcționeaza!happy

| Piwdiepie a răspuns:

La cum mananci ar trebui sa cresti deoarece este foarte corect, mai ramane sa faci si exercitii fizice. Nu ai nevoie de proteine artificiale, sunt niste porcari dupa parerea mea. Faza cu pieptul de pui nu cred ca e reala. Adica pentru a creste masa musculara ai nevoie clara de proteine (oua si orice fel de carne). Sper ca ti-am fost de ajutor!