| Puffy33 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna se da la un baiat cu care eu m-am sarutat si acum tin foarte mult la el plang enorm de mult pentru el si ea stie asta si totusi azi am aflat ca ii scrie pe facebook si il alinta ii face complimente bla bla. cum sa reactionez va rog ajutati-ma la voi ori cand pot sa vin pentru un sfat prietenesc, va multumesc, vreau sa se simta prost dar intr-un fel sa vada ca eu sunt o fata puternica si trec peste si ca nu mai avem o relatie asa apropiata de cand se intelege cu el.

Răspuns Câştigător
| WiNNgS a răspuns:

Nu e prietena ta cea mai buna daca iti face astfel de lucruri.Ia-i putea spune ca ti-a tradat increderea si ca a scazut in ochii taihappy eu raman la concluzia ca nu iti este prietena adevarata

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai numi prietena, pentru ca nu e.
Spune-i ce ai pe suflet, ce te-a deranjat, iar pe urma trateaz-o cu indiferenta.Astfel,pe langa faptul ca se va simti prost fata de tine, va realiza la un moment dat ca a gresit si va regreta.
Indiferenta doare, mai ales daca vine din partea unei persoane apropiate.
Ai grija pe cine numesti 'prieten/a', ca nu toti merita sa fie numiti asa.

happy

| Malinutza99 a răspuns:

In primul rand, daca fata aceea se da la tipul acela stiind ca iti place de el nu ar trebui sa o mai numesti,, prietena mea cea mai buna,,.In al doilea rand, nu ar trenui sa mai fi prietena cu ea. Poate tu tii la ea ca o sora, dar ea? O sora s-ar da la cel pe care il placi?

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Nu stiu ce sa zic fa si tu ce ti zice inimioara...