| sasha898 a întrebat:

Pro sau contra, pentru unirea cu rep. Moldova?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Sa speram desi nu cred. Nu prea vad un viitor prea frumos pentru tara asta. Dar nu trebuie sa fim pesimisti. Eu unul nu o sa plec din tara voi ramane aici pentru ca e tara mea, buna, rea, e tara mea, una extrem de frumoasa, si trebuie sa nu plecam acum cu totii si sa lasam pe cei de care am vorbit mai sus sa fie cei predominanti ca asa se intampla acum. Toti aia competenti pleaca si in tara raman foarte multi incompetenti sad Acest fenomen are o intensitate din ce in ce mai mare din pacate. Chiar daca e o tara saraca eu voi fii multumit sa am posibilitatea sa fac niste concedii si sa imi asigur traiul mie si familiei mele, de mai mult nu am nevoie, de aceiea voi putea fi condus de sentimentul meu patriotic intotdeauna. Mereu ma voi gandi ca unii au murit ca sa ne dea posibilitatea sa traim intr-o tara cat de cat sticata de altii mai apoi, si de aceia o sa o respect mereu si tara si pe romanii adevarati.

11 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Mi se rupe!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este exact ca si o casatorie convenita intre parinti dar fara dorinta reala a mirilor. Nu este suficient sa o dorim noi, este nevoie si de acceptul lor.

| T0T a răspuns:

Stai ca mai nou au aparut acele voci cum ca Moldova ar fi un parapet intre noi si influentele Ruse venite dinspre Ucraina, si mai bine sa ramana asa sa ne apere de acele influente. Mie mi se pare halal argument.

| Neo12 a răspuns:

Pro.pot să şi argumentez.
În primul rând, ea a mai fost a noastră, în al doilea ei ştiu română, vin la noi în ţară des, unii vin să înveţe aici deoarece condiţiile sunt altfel, de ce să nu le dăm şi lor o şansă? Şi noi avem ce să luăm de la ei sau ce să învăţăm.
În concluzie, vreau să ne unim şi am fost şi la marş pentru unirea acest 2 ţări.

| Neo12 a răspuns:

Ei vor cu Rusia pentru că e mai 'puternică' şi 'bogată'.
Acum nu se facem mai nimic în legătură cu unirea de teama războiului.

| T0T a răspuns (pentru Neo12):

Nu e nici un razboi, nu au tupeu sa faca nici un fel de razboi. Dar ne e frica ca iar suntem lasati de izbeliste, cum am fost mereu. Dar nu numai noi suntem de vina. Jumate din Moldova nu vrea sa se uenasca cu Romania si chiar mai mult de jumate. E o manipulare in Moldova. Ca asta e arma democratiei, manipularea. Moldova oricum doar pe jumate democratica. Deja nu mai depinde de noi. Sunt niste jegosi care renunta la esenta romaneasca pentru bogatie. Pai ce inseamna bogatia pentru ei? Astia nu sunt romani sunt la fel ca coruptii de la putere, vand interesele tarii pentru ale lor. Javre de oameni!

| Neo12 a răspuns (pentru T0T):

Ai mare dreptate!

| Theo94 a răspuns:

PRO

| 0x11111051 a răspuns:

Contra!
100% contra. Noi nu dorim.

| alliyn13 a răspuns:

Contra

| Miruffer a răspuns:

Contra