| DeikrAndrei a întrebat:

Repet intrebarea pentru ca vreau mai multe pareri. Salut TPU! Anul asta sunt boboc si am o mare mare problema. Sunt pe profil mate-info si nu m aprea descurc cu doua materii cam importante... Deci, in clasa a 8 a profesoara de chimie nu a facut absolut nimic cu noi. Tot anul stateam de geaba si invatam la alte materii, mai palavrageam cu ea si multe altele. La fizica am avut un profesor care e pensionar si nu prea avea chef de noi. Ca sa intelegeti niciunul din fosta clasa nu avea treaba cu fizica si nici cei din celelalte clase de a 8 a ( b, c ). Deci pe bune. Mai stiu cate ceva din anii precedenti, dar am cam uitat multe notiuni. Cand o sa am primele ore de chimie si fizica presupun ca o sa ne intrebe din materia invatata in anii precedenti. Intrebarea este pentru cei care au trecut prin asta. Vreau sa stiu mai exact ce o sa ne intrebe, ce se face in primul an, si ce sa recapitulez in astea 2 saptamani. Va rog, un raspuns cat se poate de repede! Dau fundaaaaaaaaa! Daca e vreo eroare gramaticala, va rog sa ma scuzati, nu stau sa le corectez, imi trebuie un raspuns rapid!

Răspuns Câştigător
| sw33tgirl a răspuns:

Eu am trecut exact prin asta. Adica exact. La chimie o sa se reia materia de la inceput si ti se va preda iar cu toate formulele si tipuri de probleme. chiar daca nu ai stiut niciodata nimic, acum vei sti. La fizica se va incepe cu optica, daca nu ma insel si nimeni nu o sa te inbtrebe mare lucru din scoala generala. Dca va da un test initial, nu e important deloc. Eu am luat 4 in testul initial de l; a fizica clasa a 9-a si dupa mereu am luat 10 sau 9 la teste. Deci, in concluzia, tot ce vei avea de stiut ti se va da la scoala. Nu va mai stresati, Bobocilor atat de tare. Nu va stresati deloc. A, si nu va apucati de fumat.

| DeikrAndrei explică (pentru sw33tgirl):

Mama! Ce usurat ma simt laughing Merci frumos de sfaturi. Oricum, nu m-as apuca de fumat niciodata. Am tras odata, nu mi-a placut si de atunci nu mia trag. Mare ****. Merci frumos de incurajare happy

2 răspunsuri:
| byabubu a răspuns:

EXact aceeasi problema am avut-o si eu! Nu iti fa griji, nu prea mai au legatura lucrurile, o poti lua de la 0, eu nu stiam nimic la chimie deoarece aveam o profa nebuna (la propriu, saraca a iesit dupa aia la pensie). Dar in primul an de liceu uite ca am invatat si am avut media 9, fizica in schimb nu e usoara, eu nu am prea inteles-o, la fel ca majoritatea din clasa.