| Andr33ya a întrebat:

Ruleta banilor este adevarata? A castigat cineva ceva din asta? http://www.ro.n-mobile.net/......tabanilor/ Funda :*

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Toate aceste tipuri de reclame sunt niste facaturi. Ti se cere numarul de telefon, iti incuie mintea cu prostii si nu castigi nimic. Platesti nu stiu cati euro / SMS pentru "a-ti spori sansele", dar iti garantez ca nu e nimic real.
Nu te increde in minciuni, nu merita tongue.
Sper ca am ajutat.

| Cotet_Vasile_1972 a răspuns:

Asi dori sa mearga ruleta banilor an romana

| DonEuro a răspuns:

Legea multiplicarii
Ingrediente :
-un plic timbrat
-o coala alba de hartie
-6 bancnote de 1-5 lei
-un pix
Mod de preparare :
-se iau colile de hartie pe care se scrie mesajul : M-AM ADAUGAT LA LISTA TA!
-se iau bancnotele si se impaturesc in colile de hartie (sa nu se observe bancontele)
-fiecare coala A4 se introduce intr-un plic timbrat
-pe plic se scrie la expeditor : Numele si adresa ta
-pe fiecare plic se scrie la destinatar urmatoarele adrese :
plicul 1 : Pascaru Bogdan Str.Manta Rosie, Nr 14, Bloc ELM, Et.2, Ap 9, Cod 700670, Judet Iasi, Iasi
plicul 2 : Seicean Alexandra, Str. Gheorghe Magheru, nr.19, Jud. Alba, cod
515400, Blaj
plicul 3 : Meghea Catalin-Ionut, strada Marginea nr. 30 jud.Botosani oras Darabani cod 715100
plicul 4 : Cimpoies Claudiu, str.Gladiolelor, nr.9B, bloc. G88, ap.24, cod
510218 Alba Iulia
plicul 5 : Benchea Alice,Mun. Iasi,Jud. Iasi,Str. Stoicescu, C4, et. 3, camera 85, cod 700496
plicul 6 : Ciocoiu Ovidiu,Mun. Husi,Jud. Vaslui, Str. Eroilor, nr. 6, bl.12, sc. D, ap. 48, cod 735100
-se iau toate cele 6 plicuri,si se pun intr-o cutie postala.
-se asteapta,si se verifica zilnic casuta postala personala,sa vezi cate plicuri ai primit.
-Ca sa primesti cat mai multe plicuri,trebuie sa arati mesajul asta la cat mai multe persoane,prieteni,rude,cunostinte, sau pur si simplu, persoane carora ai ocazia sa-l arati.
Exemplu : trimiti acest mesaj unui nr de 200 de persoane, di care, sa zicem ca vei primi inapoi 10 plicuri.Decu 10 * 5 ron=50 ron
-ai castigat 50 ron cu adresa te pe randul 6 (din lista cu cele 6 adrese)
-cele 10 persoane care ti-au trimis tie, publica la randul lor acest mesaj de 200 de ori, cu adresa ta pe pozitia 5, deci mai primesti cate 5 plicuri : 5*10*10=500 ron
-si tot asa, pana ajungi in faza in care adresa ta ocupa pozitia 1
-dupa ce vei fi sters de pe lista,faci rost de ultima lista si te treci iar pe ea, si repeti procedura.
-in concluzie, NU e de ajuns ca tu sa trimiti cele 6 plicuri si sa primesti 5 inapoi,si gata,ai terminat.
-TREBUIE sa dai acest mesaj mai departe : pe forumuri,pe mail,pe messenger,anunt in ziare,sms, hi5, myspace ...etc etc etc,sunt zeci de metode,pentru a face cunoscuta lista la cat mai multe persoane
P.S - cu cat mai multe mesaje trimise, cu atat mai multe plicuri primite

-toata afacerea asta este legala, puteti intreba si la posta
-pur si simplu trimiti un plic in care se afla o coala de hartie si o bancnota de 5 lei, ca si cum ai trimite o scrisoare.