| Vlach a întrebat:

Sa incep cu inceputul,stau la tara,multi caini fara stapan care umbla pe drumuri,nu prea pot sa merg cine stie pe unde, doar la vreo 100m de casa,iar pe ulita mea sunt singurul copil de varsta mea! Nu stiu ce sa faaac! Ma plictisesc de moarte, am prieteni,dar stau departe si nu pot sa merg la ei,cat nu stau pe net,nu mai am idei ce sa fac! Ma dau cu bicicleta dar morm de cald,iar cainii vin si la noi in curte rareori,si nu e neaparat de caini,zona e cam salbatica... Vin mistreti,vulpi,si chiar si ursi aproape de casele noastre,cred ca ati auzit de atacurile ursilor in Dealu Mare,in nordul dambovitei, deci nu mai stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta...

Ai putea sa citesti sau sa-ti descarci jocuri pe pc *stiu ca sunt useless*...
Eu am fost in situatia ta mai demult si am invatat photoshop. Nu este nevoie sa fii as. Te mai uiti la tutoriale, inveti comenzile si cine stie, poate candva te ajuta?!

In rest nu stiu ce sa zic... ar fi cam periculos sa te plimbi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu eram inainte in situatia ta si chiar nu stiu ce faceam, dar la un moment dat ma apucasem sa invat limbajul calculatorului, sau poti sa iti creezi un blog, sau sa descarci jocuri, sau chiar sa te uiti la anumite seriale...pe mine m-au salvat anime-urile, dar depinde de ce iti place tie. Stiu cum e vara, ca nu prea ai ce face, te plictisesti, adica mai e o luna si ceva pana incepe scoala, dar cam atat pot sa iti recomand.

| Magic4Ever a răspuns:

Pai sunt mai multe optiuni.Cel putin asa cred eu.
1.Nu ai telefon? Ei nu au telefon? Puteti vorbi la telefon.Si in plus poti incerca sa le spui daca pot veni ei pe la tine.
2.Incearca sa te imprietenesti cu copiii de la tine. Daca-s mai mari baga-te usor pe sub pielea lor, daca-s mai mici, incearca sa ii iei in stapanire.Eu stau des cu copii mai mici ca mine.