| raMLesS a întrebat:

Sa întâmplat vreodată să vă închideţi în voi? Adică să numai socializaţi atât de mult cu oamenii.
Dacă da, cum aţi remediat problema?

Şi cum să fac în aşa fel încât să numai fiu timid, atunci când trec pe stradă simt de parcă oamenii s-ar uita ciudat la mine.
Afară ies destul de des, mă plimb cu bicicleta, joc fotbal dar tot mă simt incomod, rog seriozitate dacă nu ştiţi nu răspundeţi.

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Pai trebuie sa socializezi cat mai mult cu persoanele necunoscute pentru a capata cat mai multa incredere in tine
Eu cred ca aceasta este problema ta:increderea in sine.

4 răspunsuri:
| PandaEm a răspuns:

La partea cu inchisu in sine, la mine a mers cu muzica. Am gasit cateva melodii care descriau perfect starea si povestea mea, si cand le ascultam ma linisteam. Iar dupa imi era lene sa o iau de la capat sa ii mai explic cuiva tot. Si la partea cu timiditatea. incearca sa iti faci prieteni noi. Asta ajuta mereu

| L1feDRAIN a răspuns:

Eu nu am putut face nimic.
Timpul ma vindecat in cele mai grave situatii doar el te salveaza daca vine vorba de depresie deja.

| Henriette1165 a răspuns:

Gaseste cativa prieteni mai apropiati cu care sa iesi zilnic mergeti in magazine, la tenis, pe terenuri de fotbal, in oras, in parc, si poate asa te vei simti mai bine ...cand esti cu cineva nu vei mai avea senzatia ca oamenii te privesc ciudat. happy

| raMLesS explică (pentru Henriette1165):

ştiu asta, dar vreau să numai am senzaţia asta nici când sunt singur.