| anonim_4396 a întrebat:

SA MA AJUTE CINEVA! Salut TPU, am o problema cu PC-ul. Atunci cand ma uit la videoclipuri pe YouTube cateodata mi se vede pixelat la calitate inalta (720p-1080). Nu e 100% de la internet. Am verificat. Pur si simplu in timpul clipului mi se pixeleaza imaginea de parca ar fi cea mai proasta calitate si dupa isi revine si dupa o iau de la inceput. Tin sa mentionez ca de curand am schimbat placa video ca cealalta s-a ars. Inainte aveam Ati Radeon 6500 (cred) si acum am o nVidia 8500 GT 2GB DDR3. Cand ma uit la clipuri normale merge absolut perfect dar cand ma uit la videolipuri cu jocuri mai ales Minecraft mi se pixeleaza imaginea. Presupun ca e de la o setare gresita in panoul de control. Va rog ajutati-ma sa o rezolv cumva. Am incercat si cu alte browsere. Acelas rezultat. De la monitor nu e... Cine stie? Dau FUNDA!

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Youtube are o setare in bara, undeva in partea dreapta. vezi rezolutia videoclipului.