| Piisiiiii a întrebat:

Saptamana viitoare o sa merg într o excursie cu doamna diriginta si colegii, deci o sa trec direct la subiect. ideea e ca eu am pus ochii pe un băiat (sunt în clasa a 8-a) si as cam vrea sa i atrag cumva ațintia si la școală dar si in excursie. El mi a lăsat câteva semne ca ar vrea sa se apropie de mine, insa nu am băgat in seama. Insa acum as vrea sa am o relație cu acest băiat pentru ca a început sa mi placa tot mai mult de el. Deci, întrebarea mea este cum credeți ca as putea sa ma apropii de el, sa l impresionez, sa l fac sa ma placa din ce in ce mai mult, o sa am suficient timp si in excursie. Mulțumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, mai papadie...Primul pas este sa stai cu el in autobuz pe scaun(nu pe accelasi scaun...stii tu ca scaunele sunt unul langa altul). Incearca apoi sa pornesti niste discutii ca sa va cunoasteti mai bine. Poti incerca si niste mici provocari si vezi daca el iti raspunde(apropie-te de el, mai ghionteste-l-contacte din astea fizice ca sa zic asa). Dupa excursie, daca are sa-ti mearga pasenta poti sa-ti dai intalnire cu el undeva la un suc si sa vezi cum iti merge. Dupa cum vezi, m-am straduit mult pentru a-ti da aceste sfaturi extraordinar de bune si de utile, deci vreau FUNDA! laughing

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu e nevoie sa il impresionezi, trebuie doar sa arati ca esti interesata de el.
La scoala priveste-l in ochi si zambeste-i, lasa-te surprinsa privindu-l pe furis si cand te vede lasa ochii in pamanat happy Daca si el it zmbeste, poti sa il saluti cand il vezi si sa intri in vorba cu el (de fapt el ar trebui sa faca lucrurile astea, dar baietii sunt fraieri si timizi). Stai pe langa el, vorbeste cu el si lucurile vor veni de la sine. Ar fi bine sa il accepti, sa nu te joci cu el sau sa faci pe inaccesibila, si vei avea o excursie frumoasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mersi pentru funda, mai papadie! Sa stii ca mi se mai spune si profesorul...rolling on the floor

| Ky?l? a răspuns:

Prin socializare adecvata. Subliniez 'adecvata' laughing

| DaianaDC a răspuns:

Daca esti in clasa a 8-a ar trebui sa te axezi mai mult pe scoala. La un moment dat o sa regreti ca ai inceput sa ai relatii cu baieti de la 14-15 ani, iti spun din experienta.
Ai grija de tine happy

| danutzu96 a răspuns (pentru DaianaDC):

DA, mai e putin si vin examenele! lasa baieti!