| anonim_4396 a întrebat:

Sall man.sunt la un liceu slab(puțin peste nivelul meu totuși) cu elevi slăbi(zi io printre ei) care la fiecare final de an, 4-5 clase merg în ultima zii după profesori ca să mai fie ascultați să le iasă media de trecere.chestia e ca liceu meu are 2 profile,matematica-stintele naturii și turism.să presupunem ca iau examenul de a opta. La ce profil e mai ușor având în vedere ca: sunt bâtă la franceza si mate și sunt prost și la fizica putin,si la chimie,sunt foarte bun la engleza(vorbesc cursiv si stiu sa traduc)biologie,istorie,tehnologie,desen,muzica, sport și literatură(dezi la gramatik e mai greu).
La ce profil ar fii mai ușor?( dacă aveam la școală dădeam la teologie ca cică e super lejer)

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună!
Ți-ai dat singur răspunsul! Dacă ești bâtă la matematică, ce să cauți la matematică-științele naturii?! pe de altă parte, ești bun la engleză, la biologie, ceea ce te-ar ajuta la turism.
Succes!