| AlexStefan1 a întrebat:

Sall TPU, am 15 ani, liceu, ma confrunt cu o problema comuna tuturor, COSURILE! este vreo crema sau vreo alifie cu care le pot face sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Asta e varsta pubertatii. o sa iti dispara ele in timp lung.

| doreal a răspuns:

La recomandarea medicului dermatolog, eu folosesc Zynerit. Mi s-au dus toate cosurile, mai am cateva dar si acelea se usca. Bineinteles daca folosesti o sa iti trebuiasca si o crema de urme, pentru ca de alea nu te scapa. De aceea o crema de galbenele e buna.

| AlexStefan1 explică (pentru doreal):

In cam cat timp s-au dus?

| doreal a răspuns (pentru AlexStefan1):

Pai eu nu am avut foarte multe, intr-o luna mi s-au dus cam toate.

| AlexStefan1 explică (pentru doreal):

Nici eu nu am multe.

| Kenya a răspuns:

Folosesc Eryfluid. Este foarte bun. Iti sugerez sa te interesezi pe internet sa vezi pe cati oameni ia ajutat.
http://m.tpu.ro/......-cat-costa
http://m.tpu.ro/......-cosurile/

| Basthet a răspuns:

Bună! Crema fără un regim de viață adecvat nu te ajută cu nimic. Aer curat, nu bea alcool și nu fuma, dormi noaptea și fii activ ziua, evită dulciurile, mănâncă multe fructe și legume proaspete. Întreabă la farmacie de săpunul și crema pentru coșuri.
Sănătate!