| calinescustefan16 a întrebat:

Sall TPU, am pus un pariu cu proful meu de istorie. Daca ii dau un teste despre Ceausescu si nu il trece imi da 10.Ma puteti ajuta cu niste teste...Gen in ce an a... in ce am a murit, etc FUNDA

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In ce an a murit? rolling on the floor
Te astepti sa-l pice la astfel de intrebari?
Eu te-as sfatui sa te documentezi si sa-i pui niste intrebari despre viata personala a lui Nicolae Ceausescu, chestii de genul: bautura preferata, muzica preferata, cand si-a cunoscut sotia, cate masini/case avea... Dar vezi ca multe date de pe internet sunt simple speculatii, majoritatea eronate.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica el nu stie in ce an a murit? Imi face impresia ca tu nu prea stii nimic despre Ceausescu.Intreaba-l ce numar purta la papuci.

| darrio2007 a răspuns:

Asa ca o gluma.

| PedoBarbie a răspuns:

S-a născut în 1918 şi a murit în 1989 la revoluţie unde el a fost judecat şi împuşcat împreună cu soţia sa. Etc.
Nu şti nimic şi ai şi pretenţi. Tu chiar crezi că profesorul tău de istorie nu ştie în ce an şi cum a murit Ceauşescu ori cum şi-a cunoscut soţia?

| michelia a răspuns:

Dar pe ce te-ai bazat cind ai pus pariul asta?
In afara de tupeu, ce te mai sustine?

| PedoBarbie a răspuns (pentru michelia):

Bine spus, Michelia.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Hmm... trebuie sa te documentezi foarte foarte bine inainte. Vrumvrum are dreptate, poate niste intrebari din viata personala, intrebari "capcana" ca de exemplu, iei o poza dupa net si te uiti la camasa, pantaloni si intrebi ce model avea la camasa in data de? laughing

| RobyGaby17 a răspuns:

În ce an a murit? Asta mi se pare o prostie sincer. încearcă să te documentezi mai mult despre viața lui personală, care a fost motivul morții lui, din ce cauza a pornit revoluția din 89 ' ce afaceri avea în străinătate. cum era viața lui înainte de a ajunge presedinte.winking crede-mă. sunt 1000 de chestii happy si tu spui anul în care a murit? laughing

| calinescustefan16 explică:

Deci profu' spus ca ceausecu a murit in 88 de revelion laughing))))) mersi oricum am luat 10